Jelgavā 23.jūnijā notiks 4km tāls Līgo tautas peldējums Lielupē

23. jūnijā savdabīgi Līgo svētku svinēšanu iesāks Jelgavas peldētāji, kuri dosies 4 km tālā tautas peldējumā pa Lielupi no Jelgavas jahtkluba līdz Pils salas galam, kur kopā satek Lielupe, Iecava un Driksa.

Līgo tautas peldējumu jau vairākus gadus organizē ziemas peldētāju klubs “Jelgavas roņi” un “Jelgavas jahtklubs”. Šāds tautas peldējums jau kļuvis par tradīciju.
23.jūnijā pulksten 15:00 peldētāji pulcēsies Jelgavas jahtklubā uz Līgo tautas peldējumu. Pulksten 15:30 būs arī kopīgais starts, kuru vērot aicināti visi interesenti. „Jelgavas roņi” un „Jelgavas jahtkluba” direktors Aleksandrs Jakovļevs, balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi zināja teikt, ka 4km distance tiks veikta aptuveni pusotras stundas laikā. Pils salas galā tiek organizēta kopīga fotografēšanās, un aptuveni 17:30 līdz 18:00 visi būs atpakaļ Jelgavas jahtklubā.
Aleksandrs Jakovļevs informē, ka peldētāji varēs startēs divās disciplīnās – individuālajā peldējumā un stafetes peldējumā, kurā katram dalībniekam būs atvēlētas 10 līdz 15 minūtes.
Aleksandrs Jakovļevs precizē, ka Līgo tautas peldējumā var piedalīties ikviens interesents, taču ir lūgums iepriekš pieteikt savu līdzdalību sūtot e-pastu: aleksjakovlevs@gmail.com vai zvanot 29242520.
“Tā kā ziemas peldēšanas sezona ir pasen kā noslēgusies, bet “roņa” gars ir palicis, tad Līgo svētku svinēšana apvienojumā ar tautas peldējumu ir aizraujošs pasākums ikvienam kluba biedram un peldētājam,” stāsta Aleksandrs Jakovļevs.
Aleksandrs Jakovļevs ir pārliecināts, ka ikvienam būtu jānodarbojas ar peldēšanu, jo tā uzlabo veselību un garastāvokli.
Līgo tautas peldējums būs interesants pasākums arī “Jelgavas jahtkluba” biedriem, jo visas jahtas, kuteri, laivas un smailītes tiek aicinātas doties izbraukumā līdz Pils salas galam, lai pavadītu peldētājus un rūpētos par viņu drošību un labsajūtu.
“Ja peldējuma dalībniekiem spēki distances laikā būs apsīkuši, viņi varēs tālāko ceļu mērot jau ar kādu no “Jelgavas jahtkluba” peldlīdzekļiem. Tāpat ar jahtām līdzi brauks arī stafešu dalībnieki, kā arī tie peldētāji, kuri savu stafetes posmu būs jau beiguši,” precizē Aleksandrs Jakovļevs.
Aleksandrs Jakovļevs arī atzīmē, ka posms no Jelgavas jahtkluba līdz Pils salas galam ir ļoti aizraujošs. “Pa ceļam ir gan slavenās savvaļas zirgu ganības, bet galā mūs sagaida triju upju satece, katra savu stāstu un enerģiju,” stāsta Aleksandrs Jakovļevs.
Klubs “Jelgavas roņi” oficiāli darbojas no 2006.gada, tomēr ziemas peldēšana Jelgavā tika uzsāka jau 1990.gadā. Šogad kluba dalībnieki ir piedalījušies dažādās starptautiskās sacensībās un čempionātos ASV, Ķīnā, Lielbritānijā, Zviedrijā un citur. Šogad jūlijā trīs kluba biedri pārstāvēs Latviju unikālās ziemas peldēšanas sacensībās Argentīnā.

_____________________________________________________________________

Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja

Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
4.kursa studente Santa Milgrāve

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s