Badmintons Rīgā tagad pieejams ikvienam interesentam

“Enri” klubā Stirnu ielā 34a ir atklāti divi badmintona laukumi, kurus var noīrēt ikviens interesents. Līdz šim Latvijā nekur nebija šāda iespēja – noīrēt badmintona laukumu gluži tāpat kā tenisa vai skvoša kortu.


“Enri” klubs Stirnu ielā darbojas no 8 rītā līdz 22 vakarā. Pieteikšanās kārtība uz badmintona spēli ir tāda pati, kā pieteikšanas uz tenisu, skvošu vai galda tenisu – jāpiesakās pie administratora telefoniski.

Līdz ar badmintona laukumu izveidošanu, “Enri” klubs Stirnu ielā 34a ir kļuvis par vienīgo pastāvīgi strādājošo pilnvērtīgo rakešu sporta centru, jo tagad te vienuviet ir četri tenisa laukumu, četri skvoša korti, divi badmintona laukumi un iespējas spēlēt galda tenisu.

“Mums tas ir kā eksperiments, kuru vasarā varam atļauties, jo vasarā cilvēki tenisu vairāk spēlē ārā, tāpēc slēgtie korti ir brīvāki. Ziemā gan visi pieci korti līdz šim bijuši nepārtraukti noslogoti. Ja šajos vasaras mēnešos interese par badmintonu būs liela, tad šos laukumus saglabāsim arī ziemā,” informē tenisa kluba “Enri” direktore Olga Sergejeva.

“Teorētiski viena tenisa korta izmēros var iespiest pat četrus badmintona laukumus, taču mēs pagaidām izklājam tikai divus. Mūsu kortos cilvēki ir pieraduši pie komforta, pie tā, ka ir miers, nav pārmērīgā drūzmēšanās ne laukumā, ne dušās un ģērbtuvēs,” skaidro Olga Sergejeva.

Līdz 31.augustam ir noteikta fiksēta cena par viena korta īri – 10 eiro par stundu, neatkarīgi no laika un dienas. Tas nozīmē, ka pieprasītajos darba dienas vakaros badmintona spēlē maksā teju vai 2 reizes lētāk nekā skvošs un gandrīz 2,5 reizes lētāk nekā teniss. “Enri” arī badmintonistiem piedāvā individuālās atlaides atkarībā no apmeklējuma biežuma.

Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics ir gandarīts par to, ka “Enri” ir atvēlējusi vietu arī badmintonam. “Tas ir jauns posms Latvijas badmintona attīstībā,” norāda Mareks Gruškevics.

“Un summa 10 eiro par badmintona spēli ir ļoti samērīga, jo spēlējot dubultspēli vienam cilvēkam viena treniņa izmaksas ir tikai 2,50 eiro,” stāsta Mareks Gruškevics.

“Nav jau tā, ka līdz šim nebija kur spēlēt. Badmintonisti apvienojās grupās, pievienojās bērnu grupām, īrēja skolas sporta zāles, īrēja vienlaicīgi 12 laukumus Olimpiskajā centrā. Taču tad nācās spēlēt noteiktajos laikus, nevis kad būtu ērtāk, nācās spēlēt kopā ar vēl daudziem citiem cilvēkiem, nevis pašu izraudzītā kompānijā,” skaidro Mareks Gruškevics.

“Bet tagad badmintons Rīgā būs tikpat pieejams kā teniss un skvošs. Pats varēšu noteikt, kad spēlēt, pats varēšu noorganizēt sev spēles partnerus, tai skaitā ar dzīves biedri, draugiem, kolēģus, bērniem un vecākiem. Jo ir pagrūti, atrast uzreiz vismaz 8 cilvēkus, lai atmaksātos īrēt sporta zāli,  taču atrast vienu partneri gan nav grūti,” uzskata Mareks Gruškevics.

Arī tenisa un badmintona inventāra ražotāja “Babolat” pārstāvis Latvijā Kristaps Bērziņš, uzskata, ka badmintona nepieejamība visiem interesentiem līdz šim bija viens no lielākajiem traucēkļiem šī sporta veida attīstībā. “Normālai badmintona attīstībai pietrūka piedāvājums individuāliem spēlētājiem, arī tādiem, kuriem badmintons būtu ne tik daudz kā sports, bet vairāk hobijs un veids kā uzturēt veselīgo dzīves veidu,” stāsta Kristaps Bērziņš, piebilstot, ka badmintonu daudziem iesaka pat ārsti, jo vienas spēles laikā slodze ir gan kājām un rokām, gan vēderam un mugurai.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s