Reģionālo attīstības centru mēri spriedīs par ES finansējumu izglītībā

Reģionālo attīstības centru mēri šī gada 4.augustā sanāks uz Reģionālo attīstības centru apvienības atklāto valdes sēdi, lai diskutētu par to, vai reģionos izstrādātās izglītības reformas sakrīt ar Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto reformu politiku un kā panākt visefektīvāko ES naudas izmantošanas principus ņemot vērā abu pušu intereses.

Izglītības un zinātnes ministrija ir izstrādājusi priekšlikumus ES naudas sadales pamata principus vispārējām izglītības iestādēm, kā arī mūža izglītībai. Savukārt katrs no reģionu attīstības centriem ir sagatavojis un apstiprinājis sava novada izglītības attīstības plānu.

Reģionālo attīstības centru mēri plāno apspriest kopējās prioritātes, kuras ir nepieciešams realizēt vidējās izglītības iestādēs tuvākajos 5 gados izmantojot ES finansējumu, kā arī vienotos par atbalsta principiem ES naudas izmantošanā mūžizglītībā.

Tikšanās laikā ir paredzēts izstrādāt priekšlikumus Izglītības un zinātnes ministrijai par kritērijiem ES fondu izlietošanai reģionālajos attīstības centros izglītības sistēmas uzlabošanā.

Kā uzskata Reģionālo attīstības centru apvienības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, tad abu šo programmu apspriešana ir ceļš uz to, lai nauda, ko paredzēts piešķirt pašvaldībām no Eiropas Savienības struktūrfondiem, tiktu apgūta visefektīvāk un atbilstoši tās mērķiem, proti, lai minētie līdzekļi nestu labumu attiecīgo reģionu lielākajai vērtībai – iedzīvotājiem.

„Reģionālo attīstības centru apvienība” ir izveidota ar mērķi nodrošināt sadarbību starp pašvaldībām vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos. Biedrība apvieno 21 Latvijas Republikas novadu, kas Latvijas Republikas Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s