Izstrādā jaunu Latvijas badmintona reitinga sistēmu

Latvijas Badmintona federācijas viceprezidenta Mārtiņa Kažemaka vadībā ir uzlabota reitinga uzskaites sistēma, un turpnāk reitings tiks atjaunots katru trešdienas rītu. Kāpēc trešdienās? Jo tad ir pietiekošs laiks, lai paspētu sistēmā ievadīt rezultātus no turnīriem iepriekšējās nedēļas nogalē, kā arī vēl ir laiks, lai atjaunoto reitingu varētu izmantot par pamatu spēlētāju izlikšanai šajā nedēļas nogalē.
Mārtiņš Kažemaks sola arī turpmāk attīstīt reitinga uzskaites sistēmu, kā arī tās attēlojumu internetā. Jau visdrīzākajā laikā būs vēl pārskatāmāk attēloti turnīri, kas iekļauti reitingā pie katra spēlētāja. Līdz Latvijas čempionātam jauniešiem būs iespēja atsijāt arī datus par katru konkrētu vecuma grupu, tai skaitā jauniešiem, junioriem un senioriem.
“Šobrīd mēs esam Latvijas Badmintona federācijas Valdē apstiprinājuši reitinga nolikumu, noteikuši atbildīgās personas. Šobrīd esam sākuši saņemt arī pirmos priekšlikumus un komentārus, bet līdz Latvijas čempionātam 2016.gada februārī neko būtiski nemainīsim, jo citādi būtu tā, ka mēs visu laiku kaut ko pārrēķinātu, un tas vezums tā arī paliktu neizkustējies,” norāda Mārtiņš Kažemaks.
“Ārzemēs spēlejošajiem spēletājiem patīk, ka beidzot tiek pieskaitīti klāt arī ārzemju turīros izcīnītie punkti. Šādi mēs atbalstām mūsu spēlētāju došanos uz ārzemēm. Ne visiem vietējiem tas paītk. Jaunā sistēma arī paredz, ka punktus ļoti ātri var sapelnīt jaunieši un juniori, jo viņiem bez pieaugušo turnīriem ir iespēja piedalīties arī jauniešu un junioriu turnīros. Tādējādi mes sekmējam jauniešiem vēlmi piedalīties sacensībās, bet tas varētu satraukt pieaugušos, kuri nevarēs šādam sacensību tempam turēt līdzi,” stāsta Mārtiņš Kažemaks, piebilstot, ka viens gan esot skaidrs – visiem spēlētājiem reitings nekad nebūs gana labs, tā ir problēma visās sporta federācijās.
Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs piebilsts, ka “reitings ir strīdus ābols teju vai visām federācijām, taču vienlaicīgi tas arī ir efektīvākais instruments attīstības veicināšanai.
“Tagad ir kaut kāda skaidrība, tagad ir visiem vienādi saprotama punktu iegūšanas kārtība. Nodzīvosim ar to tagad līdz Latvijas čempionātam 2016.gada februāra sākumā, šādi noslēdzot vienu ciklu. Ja manīsim, ka kaut kas nav pareizi, ka pieļautas kļūdas, tad to mainīsim, un iestrādāsim to nākamajam ciklam pēc Latvijas čempionāta,” precizē Mārtiņš Kažemaks.
Vienlaicīgi Mārtiņš Kažemaks piebilst, ka oktobrī tiks veikti precizējumi datu bāzē, tai skaitā par iepriekš pieļautajām kļūdām spēlētāju vārdos un uzvāros, piederību klubiem. Reitinga kopvērtējumu ietekmēs arī tas, ka vēl tiks pievienoti pāris iepriekš neievadītie turnīri, tai skaitā būtiskākie jauniešu un junioru turnīri.
Lai turnīnātu diskusijas par reitingu, Latvijas Badmintona federācija aicina izmantot Facebook foruma iespējas 
Reitingu var skatīt sadaļā “Reitings LV”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s