Siguldā noteiks Latvijas specīgāko badmintona kluba komandu

Sestdien, 19.decembrī, Siguldā notiks Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrs, kurā par Latvijas čempiona kausu cīnīsies 12 spēcīgākās klubu komandas, tai skaitā pagājušā gada finālturnīra 7 spēcīgākie klubi un 5 uzvarētāji kvalifikācijas turnīros Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Rīgā un Pierīgā.
 
Finālturnīrā piedalīsies komandas no Talsiem, Cēsīm, Valmieras, Siguldas, Jelgavas, Rīgas un Baložiem. Jāatzīmē arī to, ka Latvijas čempionātā piedalīsies trīs augstskolu komandas, tai skaitā LLU un divas RTU komandas.
Latvijas čempionātam bija pieteiktas 22 komandas un 180 badmintona spēlētāji. Tādējādi šis turnīrs ir uzskatāms par masveidīgāko Latvijas badmintona dzīves notikumu.
Latvijas komandās bija pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs bija pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionātam tikai pieteikti arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.
Komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā vakarā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.
“Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām šogad notika nevis vienu dienu, kā tas bijis līdz šim, bet divās daļās – kvalifikācijā un finālturnīrā. No 17.novembra līdz 17.decembrim tika organizēti grupu turnīri, komandām spēlējot mājas un izbraukuma spēlēs,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
Badmintons ne tikai individuāli, bet arī komandās
“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta Kristians Rozenvalds.
“Jau tagad varam droši teikt, ka ideja par komandu turnīriem sāk attaisnoties. Ir pieaudzis publikāciju skaits vietējos medijos, ir jūtams arī pašvaldību atbalsts. Bet jo īpaši esmu gandarīts par to, ko badmintona spēlētāji piedzīvoja Ozolniekus, spēlējot lielajā zālē daudzu līdzjutēju klātbūtnē,” rezumē Kristians Rozenvalds.
Vienlaicīgi notiks seminārs tiesnešiem
Latvijas Badmintona federācijas Tiesnešu padomes vadītājs Kristaps Pilveris informē, ka vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu badmintona klubu komandām notiks arī seminārs badmintona tiesnešiem. Semināra programmā būs divas daļas – teorētiskā un praktiskā. Teorētiskajā daļā būs divi bloki. Pirmajā būs vispārīgie noteikumi un tiesnešu terminoloģija, otrajā tiesāšanas procedūra un tiesneša darbības spēles laikā. Praktiskā daļā uz diviem laukumiem tiks organizēts pilns tiesāšanas cikls: ar tiesnesi, serves tiesnesi un līnijtiesnešiem. Pārējiem tiesnešiem tikmēr būs spēles vērošana no balkona ar speciālistu komentāriem par laukumā notiekošo. Un rotācijas kārtībā visi tiesneši izies visas pozīcijas.
Uz semināru ir pieteikušies dalībnieki no Talsiem, Penkules, Jelgavas, Rīgas, Cēsīm un Valmieras.
“Latvijas Badmintona federācijas ir ļoti ieinteresēta, lai mums būtu vairāk kvalificētu tiesnešu. Šobrīd mums tiesnešu apritē ir tikai Gunārs Lūsveris, bet gribētos, lai katru gadu tiesnešu no Latvijas būtu arvien vairāk. Lai veidojas nacionālas kategorijas tiesneši, lai veidojas prakse, ka mēs ar saviem tiesnešiem varam nodrošināt Latvijā notiekošo turnīru norisi,” norāda Kristians Rozenvalds.
Kristians Rozenvalds piebilst, ka kā potenciālos tiesnešus Latvijas Badmintona federācija redz gan esošos un bijušos spēlētājus, tāpat arī bērnu vecākus, līdzjutējus, ikvienu, kuram patīk būt klāt badmintona notikumos, turklāt justies kaut daļēji būt piederīgam pie tā. “Ir svarīgi, lai katrā klubā ir vismaz viens par noteikumiem zinošs un spēles tiesāt varošs cilvēks. Ja klubos būs vairāk badmintona noteikumus zinoši cilvēki, tas arī sekmēs spēlētāju izpratni par noteikumiem un to ievērošanu Latvijas badmintona ikdienā,” mudina Kristians Rozenvalds.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s