Latvijas čempionātā uzvar Siguldas badmintona komanda

Siguldā notikušajā Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrā pārliecinoši uzvarēja Siguldas badmintona komanda, otrajā vietā atstājot Rīgas skolēnu pils badmintona komandu, kura Latvijas čempiona titulu bija izcīnījusi iepriekš 9 gadus pēc kārtas. Trešajā vietā šogad ierindojās RTU komanda.
 
Siguldas komandas sastāvā bija Jekaterina Romanova, Guntis Lavrinovičs, Pauls Gureckis, Ardis Daniels Bedrītis, Jānis Norvelis, Kārlis Vidass, Monika Radovska, Anna Kupča, kā arī jaunās spēlētājas Marta Brengule un Liāna Lenceviča, kuras finālspēlē ieguva izsķirošo uzvaras punktu sieviešu dubultspēļu kategorijā Siguldas komandai.
Latvijas čempionāta finālturnīrā 12 komandas sarindojās šādā secībā: 1. Siguldas badmintona klubs / Siguldas sporta skola 1, 2. Rīgas Skolēnu pils, 3. RTU 1, Siguldas badmintona klubs / Siguldas sporta skola 2, 5. Valmieras badmintona kluba, 6. Cēsis, 7. RTU 2, 8. Rīgas badmintona skola, 9. Baloži, 10. “Dārta”, 11. Talsi, 12. LLU. 
Lai noteiktu Latvijas badmintona federācijas reitingu, secībā tika sarindotas arī tās 10 komandas, kuras nekvalificējās Latvijas čempionāta finālturnīram: 13. Liepāja, 14. badmintona klubs “Rīga”, 14. Ozolnieki, Siguldas badmintona klubs / Siguldas sporta skola 3, 15. “Enri”, 15. Salaspils, 15. Valka, 15. Penkule, 16. Valmieras BJSS, 16. Jelgava.Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrā par Latvijas čempiona kausu cīnījās 12 spēcīgākās klubu komandas, tai skaitā pagājušā gada finālturnīra 7 spēcīgākie klubi un 5 uzvarētāji kvalifikācijas turnīros Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Rīgā un Pierīgā.
Finālturnīrā piedalījās badmintona spēlētāji no Talsiem, Cēsīm, Valmieras, Siguldas, Jelgavas, Rīgas un Baložiem. Latvijas čempionātā piedalījās arī trīs augstskolu komandas, tai skaitā LLU un divas RTU komandas.
Latvijas čempionātam bija pieteiktas 22 komandas un 180 badmintona spēlētāji. Tādējādi šis turnīrs ir uzskatāms par masveidīgāko Latvijas badmintona dzīves notikumu.
Latvijas komandās bija pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs bija pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionātam tikai pieteikti arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.
Komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā vakarā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.
“Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām šogad notika nevis vienu dienu, kā tas bijis līdz šim, bet divās daļās – kvalifikācijā un finālturnīrā. No 17.novembra līdz 17.decembrim tika organizēti grupu turnīri, komandām spēlējot mājas un izbraukuma spēlēs,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta Kristians Rozenvalds.
“Jau tagad varam droši teikt, ka ideja par komandu turnīriem sāk attaisnoties. Ir pieaudzis publikāciju skaits vietējos medijos, ir jūtams arī pašvaldību atbalsts. Bet jo īpaši esmu gandarīts par to, ko badmintona spēlētāji piedzīvoja Ozolniekus, spēlējot lielajā zālē daudzu līdzjutēju klātbūtnē,” rezumē Kristians Rozenvalds.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s