Dānijas triumfs Eiropas čempionātā badmintonā vīriešu un sieviešu komandām

Svētdien, 21.februārī Krievijas pilsētā Kazaņā noslēdzās Eiropas čempionāts badmintonā vīriešu un sieviešu komandām, un gan vīriešu, gan arī sieviešu turnīros pārliecinoši uzvarēja Eiropas badmintona lielvalsts Dānijas komandas. Dānijas vīriešu komanda finālā ar 3:1 pārspēja Franciju, bet sieviešu komanda ar tādu pašu rezultātu pārspēja Bulgāriju. 


Dānijas vīriešu komandā spēlēja arī tādas badmintona zvaigznes kā Jan O Jorgensen un Viktor Axelsen, kā arī dubulspēļu pāris Mads Conrad-Petersen un Mads Pieler Kolding, un visus šos Dānijas badmintona spēlētājusvisdrīzāk jau šovasar redzēsim arī Olimpiskajā badmintona turnīrā Rio, tāpat kā Brice Leverdez no Francijas. Jāatzīmē, ka Francijas badmintona komandu šobrīd trenē Dānijas badmintona leģenda Peter Gade, un iespējams, tieši pateicoties viņa padomiem, reitingā 35.vietā šobrīd esošais francūzis Brice Leverdez fināla pirmajā spēlē uzvarēja pasaules trešo raketi Jan O Jorgensen.
Sieviešu finālā pārsteigumu nebija, jo pārsteigums bija jau Bulgārijas uzvara pusfinālā, kad tika pārspēta Spānijas komandai, kuras sastāvā spēlēja arī Pasaules reitinga līdere Carolina Marin.
Viriešu turnīrā bronzas medaļas saņēma Vācija un Anglija, bet sieviešu turnīrā Vācija un Spānija. Kā zināms, badmintona turnīros, kuri notiek pēc izslēgšanas sistēmas, zaudētājs izstājas no turnīra, un arī spēlēs par 3.vietu nenotiek, tāpēc bronzas medaļas saņem abi pusfinālu zaudētāji.
Eiropas čempionātā badmintonā komandām ir jāizspēlē līdz 3 spēļu uzvarai, tātad maksimālais spēļu skaits ir 5. Tiek spēlētas trīs vienspēles un 2 dubultspēlēs. Tādējādi vienā spēlē var piedalīties maksimums 7 spēlētāji, taču komandā var pieteikt arī tikai 4 spēlētājus, vai arī 15, kā piemēram Francija, vai 12 kā Vācija, Dānija un Anglija.
Eiropas čempionātā badmintonā vīriešu komandām piedalījās 25 komandas, tai skaitā Austrija, Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Čehija, Dānija, Anglija, Spānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Ungārija, Īrija, Itālija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Krievija, Skotija, Slovēnija, Slovākija, Zviedrija, Turcija un Ukraina. 
Eiropas čempionātā badmintonā sieviešu komandām piedalījās 20 komandas, tai skaitā Beļgija, Baltkrievija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Anglija, Spānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Ungārija, Īrija, Itālija, Lietuva, Krievija, Slovākija, Turcija, Ukraina un Velsa.
Latvijas sieviešu un vīriešu komandas šogad Eiropas čempionātā nepiedalījās.
Vienlaicīgi ar Eiropas čempionātu badmintona vīriešu un sieviešu komandām, Kazaņā notika arī Eiropas čempionāts U15 vecumā. No Latvijas šajā čempionātā piedalījās arī Latvijas absolūtā čempione un par 2015.gada Uzlecošo zvaigzni atzītā siguldiete Liāna Lencēviča, kura, diemžēl, jau pirmajā spēle zaudēja, un tāpēc viņai šis čempionāts bija pāragri noslēdzies. Lai gan, vēl sieviešu vienspēlē pret ungārieti Kitti Szotak otrājā setā Liānai izdevās atgūt 15:15 pēc 6:11, taču abi seti beigās tika zaudēti arī 15:21.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s