Pāvulāns un Mackeviča atkārtoti kļūst par Latvijas čempioniem skvošā

Par Latvijas čempionu skvošā jau divpadsmito gadu pēc kārtas kļuvis Aleksandrs Pāvulāns, sievietēm Ineta Mackeviča čempiones titulu izcīnīja septīto reizi. 14. Latvijas čempionāts skvošā notika 20., 21. februārī Rīgā Zelta Boulinga un Skvoša centrā.
 


Vīriešiem pjedestāls šogad bez izmaiņām. A.Pāvulāns finālā ar 3:0 pārspēja iepriekšējā gada sudraba medaļnieku Artūru Peredistiju, kurš pirms tam sīvā cīņā, piecos geimos ar minimālo divu punktu pārsvaru uzvarēja Kasparu Purgaili. K.Purgailim atkārtoti bronza, diemžēl, bez cīņas, jo no turpmākajām sacensībām izstājās 4.vietas ieguvējs Gunārs Priževoits. Kā jau iepriekš minējis A.Pāvulāns, viņš gatavs turpināt spēlēt Latvijas čempionātā, kamēr kāds viņu uzvarēs. 

Ja vīriešu skvoša elitē dominēja rīdzinieki, citādi ir ar dāmām. Sievietēm pārliecinošu uzvaru ar 3:0 guva liepājniece Ineta Mackeviča, kura vienīgā no Latvijas skvošitēm startē Pasaules skvoša federācijas reitinga turnīros un pašlaik PSA reitingā ieņem 111.vietu. Pirmais čempionātu sudrabs madonietei Lienei Riebai, kura sīvā piecu geimu cīņā pēc pāris mēnešu treniņiem Amsterdamā pārspēja jelgavnieci Baibai Lulli. Cīņā par bronzu B.Lulle pārspēja citu jelgavnieci – Daci Vīganti. Visas trīs godalgoto vietu ieguvējas, kā arī Spānijā dzīvojošā Linda Svilāne aprīlī dosies uz Eiropas komandu čempionātu Rumānijā, Bukarestē.

Sieviešu B grupā (spēlētājas, kuras Latvijas Skvoša federācijas (LSF) reitingā atrodas no 20. vietas uz leju) finālā cīnījās divas jelgavnieces. Margitai Bitei zelts, Lindai Rirdancei – sudrabs. Trešā – pļaviņiete Olita Znotiņa. 
Vīriešu B grupā (LSF reitingā no 25.vietas uz leju) nepārspēts palika jelgavnieks Gatis Graudums, otrais – LSF valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs, trešais – rīdznieks Andris Baltais. 
Vīriešu C grupā (LSF reitingā no 40.vietas uz leju) viss pjedestāls rīdziniekiem – pirmais – Igors Tarasovs, sudrabs Mārim Daugovičam, bronza – Ģirtam Pūliņam.

“Čempionāts ik gadu pulcē spēcīgākos un azartiskākos Latvijas skvoša spēlētājus. Dalībnieku skaitam saglabājoties ap simts spēlētājiem, kvalitāte aug. Priecē, ka arvien pieaugusi jauniešu interese par skvošu, kuri, tāpat kā seniori, čempionātā sacentīsies 27.februārī, rezumē LSF valdes priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs informē. 
14.Latvijas čempionātu skvošā atbalsta Stereotaktiskās Radioķirurģijas centrs “Sigulda”, SIA “Polystylex”, SIA “Lightsoft solutions”, SIA “Poligrāfijas grupa MŪKUSALA”, reklāmas aģentūra “Leone”, IK “R.C.T.S.” (squashop.lv). Čempionāts līdzfinansēts arī no valsts budžeta programmas “Valsts sportam”.
Skvošs ir raketsporta veids, kuru norobežotā kortā spēlē divi spēlētāji, izmantojot raketi un gumijas bumbiņu. Skvošs ir intelektuāla, azartiska un dinamiska sporta spēle, kas palīdz uzturēt labu fizisko formu, attīsta izturību, kustību koordināciju. 
Čempionātu organizē LSF. Šīs ir augstākās kategorijas reitinga sacensības.

Pēc čempionāta atjaunots aktuālais spēlētāju reitings:
http://www.squash.lv/lv/reitings/index.html.

Čempionāta rezultāti atrodami: 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s