Eiropas čempionātam kvalificējas 3 Latvijas badmintonisti 4 disciplīnās

Eiropas čempionātā badmintonā, kas 26.aprīlī sāksies Francijas pilsētā Larošā pie Jonas, ir kvalificējušies arī trīs Latvijas badmintona spēlētāji, kas pārstāvēs Latviju četrās no piecām badmintona disciplīnām. 

Latvijas daudzkārtējā čempione Kristīne Šefere piedalīsies sieviešu vienspēļu, sieviešu dubultspēļu un jaukto dubultspēļu turnīros. Šobrīd Nīderlandē dzīvojošā Ieva Pope kopā ar Kristīni Šeferi piedalīties tikai sieviešu dubultspēļu turnīrā, bet vēl tikai 17 gadus jaunais un talantīgais Latvijas trīskārtējais čempions Niks Podosinoviks piedalīsies vīriešu vienspēļu turnīrā, kā arī kopā ar Kristīni Šeferi piedalīsies jaukto dubultspēļu turnīrā. Latvija nebūs pārstāvēta vīriešu dubultspēļu turnīrā.

Latvijas badmintona spēlētāju pretinieki tiks noteiks speciālā izlozes ceremonijā 12.aprīlī 14:30 pēc Latvijas laika, un izlozes gaitai varēs sekot tiešraidē Eiropas Badmintona konfederācijas Youtube kanālā.
Lai kvalificētos uz Eiropas čempionātu badmintonā, Latvijas badmintonistiem, piedaloties turnīros tuvās un tālās valstīs, bija jāizcīna pēc iespējas augstāka vieta Pasaules badmintona federācijas reitingā
Eiropas čempionātā ir iespēja piedalīties tikai 48 badmintonistiem vienspēļu turnīros, un 32 pāriem dubultspēļu turnīros.
Iepriekšējais Eiropas čempionāts notika Krievijā, Kazaņā, no 2014. gada 23. līdz 27.aprīlīm. Latvija 2014.gada Eiropas čempionātā tika pārstāvēta tikai vienā no piecām kategorijām – kā vienīgā no Latvijas kvalificējās šobrīd Dānija dzīvojošā Monika Radovska, kura savā vienīgajā spēlē 1/32 finālā ar 0:2 (11:21 un 5:21) zaudēja turcietei Ozge Bayrak, kura vēlāk šajā čempionātā izcīnīja bronzu.
Noteikumi Eiropas badmintona čempionātā, tāpat kā citos lielajos badmintona turnīros, ir skarbi – netiek izspēlētas visas vietas, pat nenotiek spēle par 3.vietu, tāpēc bronzas medaļas saņem abi pusfinālu zaudētāji. Ja spēlētājs zaudē spēli, tad turnīrs viņam līdz ar to ir beidzies.
2015.gada janvārī Eiropas Badmintona konfederācija nolēma, ka sākot ar 2017.gadu Eiropas čempionāti tiks rīkoti reizi gadā, nevis reizi divos gados kā tas ir bijis līdz šim. Tāpat pieņemts lēmums, ka Eiropas čempionāts notiks par vienu dienu ilgāk, tādējādi nodrošinot iespēju izspēlēt vēl vairāk spēles.
“Mums šīs pārmaiņas ir jo īpaši izdevīgas, jo Latvijas badmintonisti bieži ir bijuši ļoti tuvu kvalifikācijas robežai, un līdz ar Eiropas čempionātu biežumu reizi gadā un arī, iespējams, papildus spēlētāju vietām, mums būs vēl lielākas iespējas kvalificēties Eiropas čempionātam,” uzskata Mareks Gruškevics.
“Iekļūstot Eiropas čempionātā, mūsu sportistiem būtu arī lielākas iespējas “aizķerties” badmintona elitē, lai vēlāk kvalificētos arī uz Olimpiskajām spēlēm, kas līdz šim Latvijas badmintonistiem vēl ne reizi nav izdevies,” stāsta Mareks Gruškevics.
“Lietuvā un Igaunijā badmintons ir ļoti populārs, un ļoti lielu lomu šī sporta veida popularizēšanā veic arī Lietuvas un Igaunijas badmintonisti, kas iekļuvuši pasaules elitē un kvalificējušies Pasaules un Eiropas čempionātiem, arī Olimpiskajām spēlēm. Tāpēc mēs ļoti ceram arī uz Latvijas sportistu panākumiem, lai viņi ar savu piemēru aizrautu arī bērnus un jauniešus,” mudina Mareks Gruškevics.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s