Meklē piemērotas telpas badmiontona laukumiem

Latvijas Badmintona federācija ir ieinteresēta apzināt vietas, kur Latvijā varētu ierīkot pastāvīgi darbojošos badmintona laukumus. “Lai pamestas vai šobrīd nestrādājošas ražošanas, noliktavu un tirdzniecības telpas nestāv tukšas!” aicina Latvijas Badmintona federācija.
 
Kā labs piemērs lai kalpo pludmales volejbola centrs “Brazīlija”, kurš tika iekārtots tobrīd nestrādājoša autosalona telpās, bet šobrīd, tai skatā pateicoties “Brazīlijai”, Latvija ir pludmales volejbola attīstības bums.
Badmintonu pierasts spēlēt sporta zālē, sadalot basketbola laukumu vismaz 4 badmintona laukumos. Vēl badmintonu Latvijā spēlē arī tenisa kortos, un vienu tenisa kortu var pārveidot par līdz pat četriem badmintona laukumiem. Taču badmintona priekšrocība ir tāda, ka laukumu var iekārtot arī skolas aktu zālē, ēkas vestibilā ar augstiem griestiem, kā arī pamestās ražošanas un noliktavu telpās. Galvenais, lai netraucē vējš, ir apgaismojums un pietiekoši augsti griesti. 
Starptautiskajos turnīros griestu minimālais augstums ir noteikts 9 m, taču Latvijā un Pasaulē daudzviet badmintonu ikdienā spēlē arī zālēs ar zemākiem griestiem.
Badmintona dubultspēļu laukuma izmēri ir 13,40 m x 6,10 m. Lai brīvi varētu spēlēt, un netraucētu sienas sānos un laukuma malās, kopīgā platība būtu nepieciešama vismaz 15,00 m x 7,50 m.
Tādējādi badmintonam var izmantot arī telpas, kurās pa vidu ir sijas, statnes un šahtas. Galvenais, lai nekas netraucētu šajā 15,00 m x 7,50 m plašumā 
Lai attīstītu konkrēto vietu kā badmintona centru, būtu vēlams, lai vienkopus būtu vismaz 4 badmintona laukumi, lai ir kur iekārtot dušas un ģērbtuves.
Ja ir pamanīta kāda badmintonam piemērota vieta, lūdzam ziņot: info@badminton.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s