Latvijas badmintona federācija uz trim gadiem pagarina sponsorēšanas līgumu ar "Yonex"

Latijas badmitnona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds un
“Yonex” distributors Latvijā un Lietuvā Ilgvars Strazdiņs
Latvijas badmintona federācija ir vienojusies ar “Yonex” par sponsorēšanas līguma pagarināšanu līdz 2018.gada 31.decembrim. “Yonex” arī turpmāk nodrošinās Latvijas izlases dalībniekus ar “Yonex” formas tērpiem, kā arī “Yonex” nodrošinās Latvijā notiekošos Pasaules badmintona federācijas reitinga pieaugušo un junioru turnīrus ar spalvu bumbiņām.
Līgums ar “Yonex” paredz, ka Latvijā notiekošais Pasaules reitinga badmintona turnīrs tiek saukts “Yonex” vardā, un “Yonex” nodrošinās turnīram nepieciešamās badmintona spalvu bumbiņas. 2016.gadā Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” notiks Jelgavā, no 2. līdz 5.jūnijam. Pasaules reitinga badmintona turnīrs šogad Latvijā notiks jau trešo gadu pēc kārtas. Iepriekš, 2014. un 2015.gadā turnīrs notika Rīgā. 
Spalvu bumbiņas ikvienā lielajā badmintona turnīrā ir teju visdārgākā pozīcija, jo turnīra organizatoriem ir pienākums tās nodrošināt visās spēlēs un visiem spēlētājiem. Vienas bumbiņas cena ir nepilni 3 eiro, un profesionālā līmenī spēlējot, vienā spēlē tiek izmantotas vismaz 10 bumbiņas, bet dažkārt arī vairāk. Latvijas turnīra vajadzībām “Yonex” piešķirs 1200 badmintona spalvu bumbiņas 3500 eiro vērtībā.
Spalvu bumbiņas ir dārgas, jo tās ražotas no zoss viena spārna 16 spalvām, kā arī izmantojot dabīgā korķa galviņu. Profesionālie sportisti izmanto tikai spalvu bumbiņas, jo to lidojuma īpašības un trajektorija ir atšķirīga no neilona bumbiņām, kuras ir lētākas un daudz izturīgākas.
Tāpat kā iepriekš, “Yonex” nodrošinās Latvijas izlases dalībniekus ar “Yonex” formas tērpiem. Jau šogad martā “Yonex” formas tērpos uz Polijā notiekošo Eiropas čempionātu devās U17 Latvijas izlase, bet februārī uz Kazaņā notiekošo U15 Eiropas čempionātu devās talantīgā siguldiete Liāna Lencēviča.
Līdzīgu sponsorēšanas līgumu “Yonex” ir noslēdzis arī ar Lietuvas badmintona federāciju. “Yonex” sponsorē arī daudzas citas Eiropas federācijas, kā arī Eiropas badmintona konfederāciju. “Yonex” arī noslēgti līgumi ar daudziem vadošajiem badmintona spēlētājiem, tai skaitā malaizieti Lee Chong Wei, ķīnieti Lin Dan, dāņiem Jan O. Jorgensen un Viktor Axelsen, vācieti Marc Zwiebler, kā arī šobrīd spēcīgāko sievieti Carolina Marin no Spānijas.
Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds informē, ka šogad, lemjot par līguma pagarināšanu, tika rīkota aptauja, “Mēs apzinājām arī citu firmu piedāvājumus, un “Yonex” piedāvājums bija izdevīgākais. “Yonex” šobrīd ir badmintona tirgus līderis ne tikai Latvijā, un ir gatavs aktīvi rīkoties, lai savas līderpozīcijas noturētu,” stāsta Kristians Rozenvalds.
Latvijā un Lietuvā ar “Yonex” distribūciju nodarbojas SIA “Sets”. Latvijā “Yonex” produkcija tiek tirgota gan “Yonex” veikalā Bruņinieku ielā, gan arī tirdzniecības vietās tenisa kortos, kā arī sporta preču veikalos. 
Latvijas tirgū “Yonex” piedāvā gan spalvu un neilona badmintona bumbiņas, gan arī badmintona raketes un aprīkojumu, tai skaitā stīgas, un rokturus. Latvijas spēlētāji ir iecienījuši arī “Yonex” badmintona apavus un sporta tērpus. “Yonex” piedāvā arī badmintona laukumus, tīklus un tīklu balstus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s