Latvijas badmintonisti uzsāk dalību Eiropas čempionātā

Otrdien, 26.aprīlī Latvijas badmintona spēlētāji uzsāks savas cīņas Eiropas čempionātā badmintonā, kas norisināsies Francijā no 26.aprīļa līdz 1.maijam. Latvija būs pārstāvēta četrās no piecām badmintona disciplīnām, izņemot vīriešu dubultspēles.
No Latvijas badmintona spēlētājiem pirmais dalību Eiropas čempionātā uzsāks Niks Podosinoviks, kurš 26.aprīlī 12:00 (pēc Latvijas laika) vīriešu vienspēļu turnīra 1/32 finālā tiksies ar Blagovest Kisyov no Bulgārijas, un uzvaras gadījumā jau nākamā spēlē tiksies ar Eiropas spēcīgāko badmintona spēlētāju Jan O Jorgensen no Dānijas.
26.aprīlī 13:00 (pēc Latvijas laika) Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs tiksies ar Lilit Poghosyan no Armēnijas. Šī spēle ir ieplānota uz galvenā laukuma, tāpēc to, iespējams, varēs vērot tiešraidē internetā.
26.aprīlī 19:50 (pēc Latvijas laika) ieplānots jaukto dubultspēļu pāra Niks Podosinoviks & Kristīne Šefere 1/16 fināls pret Michael Fuchs & Birgit Michels, Vācijas pāri, kas turnīrā ir izsēts ar piekto numuru.
27.aprīlī 18:00 (pēc Latvijas laika) sieviešu dubultspēļu pāris Kristīne Šefere & Ieva Pope 1/16 finālā tiksies ar Krievijas pāri Ekaterina Bolotova & Evgeniya Kosetskaya.
Ja badmintona spēlētāji zaudē spēli, tad turnīrs viņam līdz ar to ir beidzies. Noteikumi Eiropas badmintona čempionātā, tāpat kā citos lielajos badmintona turnīros, ir skarbi – netiek izspēlētas visas vietas, pat nenotiek spēle par 3.vietu, tāpēc bronzas medaļas saņem abi pusfinālu zaudētāji.
“Jau dalība Eiropas čempionātā ir uzskatāma par panākumu, turklāt šogad Latvija būs pārstāvēta jau četrās kategorijās. Ja citkārt līdzjutēji prasa, lai būtu vismaz medaļas, tad Eiropas čempionātā mums būs jābūt lepniem par katru uzvaru. Badmintons ir sporta veids, kuru Eiropā un Pasaulē spēlē miljoniem cilvēku, tā ir milzīga konkurence, gluži tāpat kā tenisā, kad iekļūšana pirmajā simtniekā ir ievērojams sasniegums,” stāsta Latvijas izlases treneris Arnis Šefers.
Eiropas čempionātā ir iespēja piedalīties tikai 48 badmintonistiem vienspēļu turnīros, un 32 pāriem dubultspēļu turnīros. Lai kvalificētos uz Eiropas čempionātu badmintonā, Latvijas badmintonistiem, piedaloties turnīros tuvās un tālās valstīs, bija jāizcīna pēc iespējas augstāka vieta Pasaules badmintona federācijas reitingā
2015.gada janvārī Eiropas Badmintona konfederācija nolēma, ka sākot ar 2017.gadu Eiropas čempionāti tiks rīkoti reizi gadā, nevis reizi divos gados kā tas ir bijis līdz šim. Tāpat pieņemts lēmums, ka Eiropas čempionāts notiks par vienu dienu ilgāk, tādējādi nodrošinot iespēju izspēlēt vēl vairāk spēles.
“Mums šīs pārmaiņas ir jo īpaši izdevīgas, jo Latvijas badmintonisti bieži ir bijuši ļoti tuvu kvalifikācijas robežai, un līdz ar Eiropas čempionātu biežumu reizi gadā un arī, iespējams, papildus spēlētāju vietām, mums būs vēl lielākas iespējas kvalificēties Eiropas čempionātam,” uzskata Mareks Gruškevics.
“Iekļūstot Eiropas čempionātā, mūsu sportistiem būtu arī lielākas iespējas “aizķerties” badmintona elitē, lai vēlāk kvalificētos arī uz Olimpiskajām spēlēm, kas līdz šim Latvijas badmintonistiem vēl ne reizi nav izdevies,” stāsta Mareks Gruškevics.
“Lietuvā un Igaunijā badmintons ir ļoti populārs, un ļoti lielu lomu šī sporta veida popularizēšanā veic arī Lietuvas un Igaunijas badmintonisti, kas iekļuvuši pasaules elitē un kvalificējušies Pasaules un Eiropas čempionātiem, arī Olimpiskajām spēlēm. Tāpēc mēs ļoti ceram arī uz Latvijas sportistu panākumiem, lai viņi ar savu piemēru aizrautu arī bērnus un jauniešus,” mudina Mareks Gruškevics.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s