Latvijas čempionātā jauniešiem visvairāk medaļas siguldiešiem

23. un 24.aprīlī Valkā notika Latvijas čempionāts badmintonā jauniešiem U11 – U17 vecuma grupās. Latvijas čempionātā piedalījās 98 dalībnieki. Pieci jaunieši Valkā kļuva par absolūtajiem čempioniem, uzvarot visās trijās kategorijās – vienspēlēs, dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Ar trim zelta medaļām mājup devās valmieriete Paula Lužinska (U11), siguldieši Amanda Azarova (U15), Liāna Lenceviča (U17), Ardis Daniēls Bedrītis (U17), bet cēsinieks Patriks Krūze (U15), kurš ikdienā trenējas Siguldā, izcīnīja 4 zelta medaļas.
Visvairāk medaļas Latvijas čempionātā badmintonā jauniešiem izcīnīja badmintonisti no Siguldas, otrajā vietā valmierieši, trešajā jelgavnieki, aiz sevis atstājot Rīgu, Talsus, Liepāju un Valku.
Visvairāk jauno badmintona spēlētāju Valkā bija ieradušies no Valmieras – 31 dalībnieks, no Talsiem un Siguldas pa 18, no Rīgas 12, no Valkas un Jelgavas pa 6, no Liepājas 5, un 1 no Cēsīm.
Šogad Latvijas čempionāts notika divu dienu garumā, taču vienlaicīgi visās vecuma grupās. Iepriekš notika divi atsevišķi pasākumi vienas dienas garumā, viens U11 un U15 vecuma grupām, otrs U13 un U17 vecuma grupām. 
“Pirmajā dienā notika vienspēļu turnīri, otrajā dienā dubultspēles. Šādā veidā tika nodrošināts, ka spēlētājam vienā vecuma grupā dienā bija ne vairāk kā 5 spēles. Iepriekš bija tā, ka jauniešiem, kas piedalījās visās trijās kategorijās, vienas dienas garumā nācās spēlēt pat 12 spēles, un tā bija ir nenormāla slodze,” pārmaiņas komentē Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
Rīkojot turnīru divi dienu garumā, ar kopīgu svinīgo līniju un Latvijas valsts himnas dziedāšanu sākumā, un kopīgu vakara programmu pirmās dienas izskaņā, Latvijas čempionāts jauniešiem izvērtās ne tikai par gada nopietnāko badmintona turnīru jauniešiem, bet arī kā svētki visiem jauniešiem, kas Latvijā trenējas badmintonā.
“Šogad Latvijas čempionāts arī notika nevis gada beigās, bet gan mācību gada beigās. Šādā veidā atslogojām sacensību kalendāru gada beigās, ļaujot arī skolēniem, vecākiem un treneriem pievērsties Ziemassvētku un Jaungada svinēšanai, taču galvenais arguments bija cits – lai Latvijas čempionāts ir kā mācību gada rezumējums, jo arī trenēšanas process, gluži kā mācības skolā, sākas septembri, un noslēdzas vasaras sākumā,” skaidro Kristians Rozenvalds.
Latvijas čempionāta ietvaros šogad pirmo reizi tika organizēts B līgas turnīrs, lai Latvijas badmintona kopienai piesaistītu jaunus spēlētājus, kuri citkārt būtu nobijušies no līdzdalības Latvijas čempionātā kopā ar spēcīgākajiem sava vecuma Latvijas badmintona spēlētājiem. Turnīra rīkotājs un B līgas ierosinātājs Salvis Lozda uzskata, ka šī iecere ir attaisnojusies, jo B līgas turnīros kopā piedalījās 34 dalībnieki, kuri citkārt, iespējams, nebūtu piedalījušies Latvijas čempionātā, un nebūtu izbaudījuši šo badmintona svētku atmosfēru. Ir pārliecība, ka šie jaunieši turpinās trenēties badmintonā, bet nākamgad jau startēs Latvijas čempionāta pamatturnīrā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s