TV tiešraides būtiski vairo interesi par badmintonu

Latvijas badmintona federācija ir gandarīta par to, ka Latvijas Olimpiādes badmintona dubultspēļu finālus straumēs LMT un tiešraidē visā Latvijā tos varēs arī redzēt Sportacentrs TV. Pieredze liecina, ka ikreiz pēc badmintona tiešraidēm ir jūtama interese gan potenciāliem spēlētājiem, gan bērnu vecākiem. 
Badmintonam atvēlētais TV tiešraides laiks ir ļoti liels – 2 stundas un 15 minūtes, kas ir vairāk nekā citiem Latvijas Olimpiādes sporta veidiem, izņemot basketbolu. TV tiešraidē notiks visu trīs dubultspēļu fināli – vīriešu, sieviešu un jauktās dubultspēles. Translācijas sākums svētdien, 3.jūlijā plkst 9:00, un līdz 11:15. 
“Visā pasaulē, ne tikai Latvijā, ir stereotips, ka badmintons ir viegls izklaides veids pludmalē. Bet, mums nav jācīnās ar šo maldīgo stereotipu, mums drīzāk šo situāciju ir jāizmanto. Teju ikviens taču ir turējis rokas badmintona raketi un pludmalē spēlējis badmintonu. Šo pieredzi ir jāizmanto! Vienīgā atšķirība, ka Olimpiādē badmintonu spēlē uz rezultātu, ir tīkls un iezīmēts laukums,” skaidro Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 
“Ikreiz, kad cilvēkiem ir iespēja redzēt kā badmintonu spēlē sportisti, rodas interese arī pašiem spēlēt vai sūtīt trenēties bērnus un jauniešus. Treneri stāsta, ka pēc katra lielā turnīra, kas rādīts TV, nākamā nedēļā ir daudz zvanu vai e-pastu,” stāsta Kristians Rozenvalds. 
“Ar bērnu piesaistīšanu badmintonam mums šobrīd problēmas nav. Attīstās centri Liepājā, Ventspilī, Talsos, Jelgavā, Olainē, Baložos, Salaspilī, Inčukalnā, Siguldā, Cēsīs, Valmierā, Valkā, Jēkabpilī un Rīgā. Mums palīdz arī tas, ka badmintons ir viens no sporta spēlēm, kas iekļauta Latvijas skolu programmā,” informē Kristians Rozenvalds.
“Šobrīd ar TV translāciju palīdzību mums uzdevums ir veicināt arī skatītāju interesi par šo aizraujošo sporta veidu. To pašu stereotipu iespaidā, daudziem liekas, ka badmintons taču nevar būt aizraujoši skatāms. Taču redzot, kā sportisti atsit lielā ātrumā lidojošās spalvu bumbiņas, kā efektīgos lēcienos, izklupienos un špagatā pārvietojas pa laukumu, rodas interese par spēli arī tad, ja skatītājs nevienam no spēlētājiem nav līdzjutējs,” stāsta Kristians Rozenvalds. 
Kā piemēru Kristians Rozenvalds min starptautisko badmintona turnīru “Yonex Latvia International”, kas norisinājās Jelgavā no 2. līdz 5.jūnijam, pulcējot 190 spēlētājus no 20 valstīm. Bija ievērojams sponsoru un atbalstītāju skaits. Katrs spēlētājs tika nodrošināts ar dzeramo ūdeni “Venden”, „Lāču” maizi un „Dzintars” kosmētiku. Šogad esot izdevies lielisks turnīrs, ko atzīmēja visas ārzemju delegācijas, taču vienīgais, kas Latvijas turnīrā esot pietrūcis – vairāk skatītāju. 
“Algoritms mums ir skaidrs – jo vairāk mēs rādīsim cilvēkiem badmintona spēlēs, jo vairāk būs interesentu. Jelgavas turnīrā bija redzami daudzi cilvēki, kas ienāca sporta zālē ar domu tikai mazliet paskatīties, bet aizrāvās ar skatīšanos tik ļoti, ka zālē palika pat vairākas stundas,” novēroja Kristians Rozenvalds.
Par badmintona popularitāti skatītāju vidū cituviet liecina tas, ka, piemēram Seulā, kur 1988.gadā badmintons pirmo reizi bija Olimpiskajās spēlēs, togad vēl tikai paraugdemonstrējuma statusā, kļuva par vienu no izpārdotākajām sporta spēlēm. Savukārt šogad Anglijas čempionātā finālspēļu dienā biļetes cena pārsniedz 40 eiro, un šīs biļetes “Arēna Rīga” lieluma zālē bija izpārdotas.

_____________________________________________________________________
Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja
Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
4.kursa studente Gita Ceilerte

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s