Latvijas IV Olimpiādē triumfē Ieva Pope

Nīderlandē šobrīd dzīvojošā Ieva Pope Latvijas IV Olimpiādes badmintona turnīrā pārstāvēja Rīgas pilsētu, un izcīnīja visas trīs iespējamās zelta medaļas, kļūstot par vienīgo absolūto čempioni badmintonā. Divas zelta medaļas Latvijas IV Olimpiādē izcīnīja Niks Podosinoviks.

  

Ieva Pope sieviešu vienspēļu turnīrā pārliecinoši 2 setos uzvarēja Latvijas badmitnona reitinga līderi Kristīni Šeferi (21:12, 21:16). Jauktajās dubultspēlēs Ieva Pope & Niks Podosinoviks trijos setos (22:20, 18:21, 21:17) uzvarēja Jekaterinu Romanovu & Gunti Lavrinoviču. Sieviešu dubultspēles Ieva Pope & Kristīne Šefere divos setos (21:3, 26:24) pārspēja Jekaterinu Romanovu & Moniku Radovsku.
Divas zelta medaļas Latvijas IV Olimpiādes badmintona turnīrā izcīnīja Niks Podosinoviks. Bez zelta medaļas jauktajās dubultspēlēs, viņš izcīnīja arī zelta medaļu vīriešu vienspēlēs, divos setos (21:12, 21:15) uzvarot Kristapu Jāni Gulbi, kurš, savukārt, pārī ar Teodoru Kerimovu, izcīnīja zelta medaļu vīriešu dubultspēlēs, divos setos (21:15, 21:19) uzvarot Reini Kraukli & Ediju Līviņu. Vīriešu dubultspēlēs Niks Podosinoviks spēlēja kopā ar Tomu Preinbergu, un šis pāris mazajā finālā trijos setos (21:12, 10:21, 21:11) zaudējot Guntim Lavrinovičam & Kristapam Kalniņam, palika 4.vietā.
Svētdien 3.jūlijā, trīs no 5 badmintona turnīra finālspēlēm tika straumētas Straume.lmt.lv, un tās varēja tiešraidē skatīt arī visā Latvijā Sportacentrs TV.
Ņemot vērā Latvijas badmintona spēlētāju lielo interesi par piedalīšanos Latvijas Olimpiādes badmintona turnīrā, kā arī to, ka Latvijas IV Olimpiādes badmintona turnīru bija pieteikušies visi Latvijas labākie badmintona spēlētāji, tai skaitā tie, kas ikdienā dzīvo un trenējas ārzemes, kā arī ņemot par paraugu Pasaules Badmintona federācijas noteikto kārtību, ka Olimpisko spēļu rezultāti Pasaules badmintona reitingā ir pielīdzināmi ar Pasaules čempionāta rezultātiem, Latvijas Badmintona federācijas Valde 18.jūnijā nolēma noteikt Latvijas Olimpiādes badmintona turnīriem augstāko Latvijas badmintona reitinga koeficientu – 10, tādu pašu kā Latvijas badmintona čempionāta finālturnīriem.
Savus spēlētājus uz Latvijas IV Olimpiādes badmintona turnīru bija pieteikušas 18 pašvaldības, un kaut viens pārstāvis kvalificējās no visām pašvaldībām, izņemot Iecavu. Latvijas Olimpiādē bija pārstāvētas šādas 17 pašvaldības: Cēsu novads, Garkalnes novads, Inčukalna novads, Jelgavas pilsēta, Jūrmalas pilsēta, Ķekavas novads, Kuldīgas novads, Liepājas pilsēta, Mārupes novads, Rīgas pilsēta, Rūjienas novads, Salaspils novads, Siguldas novads, Smiltenes novads, Talsu novads, Valkas novads, Valmieras pilsēta.
Latvijas IV Olimpiādes badmintona turnīrā varēja piedalīties 24 spēlētāji vienspēlēs un 12 pāri dubultspēlēs, turklāt tika noteikts ierobežojums, ka no vienas pašvaldības var pieteikt tika 3 spēlētājus katrā no vienspēļu kategorijām, un ne vairāk kā 2 pārus dubultspēlēs. Taču, lai atbalstītu spēcīgās pašvaldībās, tika noteikts, ka papildus vienu spēlētāja vietu attiecīgajā vienspēļu kategorijā ieguva pašvaldības, no kuras attiecīgajā vienspēļu kategorijā 2 spēlētāji bija top-12 reitingā, bet attiecīgajā dubultspēļu kategorijā pašvaldība papildus pāri tad, ja šīs pašvaldības 2 pāri attiecīgajā dubultspēļu kategorijā bija top-6.

>>> Skatīt spēļu sarakstu un rezultātus Tournamentsoftware
>>> Skatīt video Straume.lmt.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s