Pēc sekmīgās Olimpiādes jūtams pacēlums Eiropas badmintonā

Eiropas badmintona spēlētājiem izcīnot 4 medaļas Rio Olimpiskajās spēlēs, tai skaitā vienu zelta, vienu sudrabu un divas bronzas, ir izdevies lauzt iepriekš valdošo stereotipu, ka badmintonu labi spēlēt prot tikai Āzijā. Eiropiešu panākumi Rio būtiski ietekmēs badmintona attīstību Eiropā, tostarp arī Latvijā.
No Eiropas badmintona spēlētājiem visaugstāko vietu izcīnīja spāniete Karolina Marina, izcīnot zelta medaļu sieviešu vienspēlēs. Karolinas Marinas uzvara nebija negaidīta, jo spāniete bija sieviešu vienspēļu turnīra favorīte – pasaules reitinga līdere un 2015.gada Pasaules čempione.
Kopš 1992.gada, kad badmintons kļuva par Olimpisko sporta veidu, zelta medaļas no Eiropas bija izcīnījis tikai dānis Pols Ēriks Larsens, kuram tas izdevās gadadiena Atlantas spēlēs.
Sudraba medaļas Rio Olimpiskajās spēlēs sieviešu dubultspēlēs izcīnīja dānietes – Kristīna Pedersena un Kamilla Ritere – Juhla, finālā piekāpjoties vien Japānas badmintonistēm. 
Bronzas medaļas vīriešu dubultspēlēs izcīnīja briti Markuss Eliss un Kriss Lengridžs, kuri bronzas finālā pieveica Ķīnas duetu Bao Čai un Vei Honu. 
Bronzas medaļu vīriešu vienspēlēs izcīnīja dānis Viktors Akselsens, mazajā finālā uzvarot divkārtējo Olimpisko čempionu Lin Dan no Ķīnas.
Kopumā sportisti no Eiropas valstīm 2016.gada Olimpiskajās spēlēs izcīnīja 4 medaļas. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, 2012.gadā Eiropas badmintonisti izcīnīja 3 medaļas – vienu sudrabu un divas bronzas, taču 2008.gadā Pekinā – nevienu.
Baltijas valstis šogad Olimpiskajās spēlēs pārstāvēja divi badmintona spēlētāji no Igaunijas – Raul Must un Kati Tolmoff. Sākotnēji uz Rio kvalificējās arī lietuviete Akvile Stapusaityte, taču Ķīnai veicot izmaiņas savos dubultspēļu pāros, lietuviete palika pirmā aiz strīpas. Igaunijas un Lietuvas badmintona spēlētāju sasniegumi būtiski ietekmē šī sporta veida popularitāti – badmintona sacensības translē TV, un Lietuvā badmintonu spēlē 4 reizes vairāk cilvēku nekā Latvijā, bet Igaunijā 10 reizes vairāk.
“Eiropiešu panākumi Rio, kā arī tas, ka Igaunijas uz Lietuvas spēlētājiem izdevies vairākkārt kvalificēties uz Olimpiskajām spēlēm, pierāda, cik maldīgs ir stereotips, ka badmintons ir Āzijas sporta veids. Arī Latvijā, ieguldot darbu treniņu procesā un sistēmas sakārtošanā, ir iespējams sasniegt augstus sasniegumus,” rezumē Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

_____________________________________________________________________
Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja
Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
4.kursa studente Katrīna Ansonska

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s