Reģionu vadītāji ar finanšu ministri runās par VID un nodokļiem

Reģionālo attīstības centru apvienība 28.septembrī plkst. 15:00 aicina reģionālo attīstības centru pašvaldību vadītājus uz sarunām ar finanšu ministri Danu Reiznieci – Ozolu. Tikšanās laikā ieplānots runāt par Valsts ieņēmumu dienesta darbību reģionos, kā arī citiem Finanšu ministrijas pārraudzībā esošiem jautājumiem, kas skar Latvijas reģionus.
Reģionālo attīstības centru apvienības valdes priekšsēdētājs un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis informē, ka reģionu vadītāji ar finanšu ministri vēlas pārrunāt Valsts ieņēmumu dienesta struktūrvienību darbību reģionālajos attīstības centros.
“Mēs vēlamies aktualizēt jautājumu par administratīvā sloga samazināšanu uzņēmējiem saistībā ar deklarāciju iesniegšanu,” precizē Vents Armands Krauklis.
Reģionu vadītāji ar finanšu ministri vēlas runāt arī par nodokļu politikas jautājumiem, tai skaitā par pašvaldību ienākumu bāzes palielināšanu, kā arī ierosināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdali, palielinot pašvaldībām novirzāmo daļu par 2%. Reģionu vadītāji vēlas runāt par minimālās algas paaugstināšanu 2017.gadā un vidējā termiņā.
Reģionu vadītāji ir ieinteresēti Centrālās finanšu un līgumu aģentūras darbības efektivizēšanā, lai pašvaldību projekta pieteikumi tiks izskatīti daudz operatīvāk.
Reģionu vadītāji vēlas runāt arī par finanšu institūcijas ALTUM darbību reģionālajos attīstības centros, kā arī par jaunu finanšu instrumentu ieviešanu uzņēmējdarbības veicināšanai.
Reģionu vadītāji ierosinās palielināt aizņēmumu limitu reģionālo attīstības centru pašvaldību prioritārajiem projektiem. 
Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” ir dibināta 2015.gadā ar mērķi apvienot pašvaldības, kas LRs Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskā līmenī.
Biedrībā „Reģionālo attīstības centru apvienība” kā dalībnieki darbojas 21 Latvijas pašvaldība: Aizkraukles novads, Alūksnes novads, Balvu novads, Bauskas novads, Cēsu novads, Dobeles novads, Gulbenes novads, Krāslavas novads, Kuldīgas novads, Limbažu novads, Līvānu novads, Ludzas novads, Madonas novads, Ogres novads, Preiļu novads, Saldus novads, Siguldas novads, Smiltenes novads, Talsu novads, Tukuma novads, Valkas novads

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s