Ierēdņi sāk ieklausīties taksometru vadītāju ierosinājumos

Pēc 08.septembrī notikušā taksometru vadītāju “brīdinājuma brauciena” ap Ministru Kabineta ēku, “Taksometru vadītāju arodbiedrības” pārstāvjiem ir bijušas vairākas sarunas ar dažādu ministriju ierēdņiem. “Taksometru vadītāju arodbiedrības” valdes priekšsēdētājs Genādijs Aksjonovs informē par valdības pretimnākšanu samazināt ieplānoto maksājumu par vienu mašīnu no 280 uz 130 eiro mēnesī.
Genādijs Aksjonovs jau iepriekš informēja, ka taksometru vadītāji vēlas, lai tiktu izstrādāta un ievesta patentmaksa, kuras aprēķins balstīts uz reāliem taksometra vadītāja ieņēmumiem, nosakot, ka patentmaksas maksātājs ir taksometra vadītājs, nevis maksājumu piemērojot par transporta līdzekli, kā tas piedāvāts šobrīd.
“Šobrīd, pēc sarunām ar ierēdņiem, esam panākuši, ka patentmaksa būs daudz adekvātāka nekā pirms tam bija ieplānota. 280 eiro būtu bijis nesamērīgi un neizpildāmi,“ stāsta Genādijs Aksjomovs, vienlaicīgi paužot gandarījumu, ka ierēdņi sākuši ieklausīties taksometru vadītāju viedoklī.
Taču joprojām neesot uzklausīts taksometru vadītāju ierosinājums, ka patents būtu jāmaksā nevis par mašīnu, bet gan konkrētajam taksometru vadītājam. “Tas ir nepieciešams gan tāpēc, ka ir mašīnas, uz kuras strādā tikai viens vadītājs, bet ir arī tādas, kuras izmanto vairāki taksometru vadītāji. Taču galvenais arguments ir cits – taksometra vadītājs būtu personiski motivēts nepazaudēt savu patentu, un tas palīdzētu nozarei attīrīties no negodīgiem un savu darbu pavirši darošies taksometru vadītājiem, kas met ēnu uz visu nozari,” skaidro Genādijs Aksjonovs.
Genādijs Aksjonovs uzskata, ka “brīdinājuma brauciens” ap Ministru Kabineta ēku ir sevi attaisnojis, jo nu valdības pārstāvjiem ir pievērsta uzmanība taksometru nozarē esošajām problēmām. “Domāju, ka ierēdņi šobrīd saprot, ka taksometru vadītāji ir nopietns un labi organizēts kolektīvs, un turpmāk, pieņemot lēmumus par taksometru nozarē notiekošo, ierēdņiem nāksies ievērtēt arī nozarē strādājošo taksometru vadītāju viedokli.”
Taksometru vadītāji joprojām uzskata, ka visā Latvijas teritorijā ir jābūt vienotai vieglo taksometru licencēšanas sistēmai, kāda tā šobrīd ir veicot pasažieru komercpārvadājumus ar autobusiem. Licencēšana būtu uzticama LR Satiksmes ministrijas Autotransporta direkcijai, kuras rīcībā jau šobrīd ir nepieciešamais nodrošinājums un pieredze licencēšanas veikšanai. 
“Vienotā licencēšanas kārtība mazinātu birokrātiju un administratīvo slogu taksometru pārvadātājiem. Šobrīd katra pašvaldība ir tiesīga savā teritorijā noteikt atšķirīgas prasības vieglo taksometru licencēšanai, un ja taksometra vadītājs vēlas strādāt gan Rīgā, gan citās pašvaldībās, tai skaitā Mārupē, Jūrmalā, Garkalnē, Jelgavā, Ogrē un Tukumā, tad ir nepieciešams izņemt atļaujas visās pašvaldībās,” skaidro Genādijs Aksjonovs.
Taksometru vadītāji arī bija nobažījušies par necienīgu attieksmi no valsts un pašvaldību institūcijām, un pieprasa izbeigt teroru pret taksometru vadītājiem. Soda naudas vairāku desmitu, un pat simtu tūkstošu apmērā tiekot aprēķinātas uz pieņēmumiem balstītos aprēķinos, un taksometru vadītāji tiek sodīti, piemēram, par vizītkartē nepareizi uzrādīts transportlīdzekļa numurs, kas rodas tāpēc, ka vadītājs remonta laikā ir pārsēdies strādāt citā transporta līdzeklī. Soda arī par to, ka trafarējuma uzlīmju izmērs ir mazāks par 1 milimetru, un tamlīdzīgi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s