J.Reirs pasniedz badmintona inventāru speciālām internātpamatskolām

6.oktobrī Latvijas labklājības ministrs Jānis Reirs un Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics pasniedza Pasaules badmintona federācijas skolu programmas “Shuttle time” badmintona komplektus četrām Latvijas speciālajām internātskolām – Pelču, Lielplatones, Sveķu un Spāres. Saņemt inventāru LR Labklājības ministrijā bija ieradušies visu četru skolu direktori.

Šīs speciālas internātskolas kā sadarbības partnerus izvēlējās Latvijas badmintona federācija, “Šo skolu pārstāvji bija aktīvi, atsūtot savus pieteikumus, kā arī šajās skolās jau šobrīd audzēkņi interesējas par badmintonu,” izvēli skaidro Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.
Badmintons ir iekļauts Latvijas Speciālās Olimpiādes programmā, un jauniegūtais inventārs palīdzēs skolām vēl labāk sagatavoties gan Latvijas Speciālās olimpiādes, gan arī Special Olympic badmintona turnīram. Latvijas Speciālās Olimpiādes federācijā darbojas 30 dalīborganizācijas – Latvijas speciālajās internātpamatskolas.
“Sporta inventārs speciālajās internātpamatskolās ir jo īpaši nozīmīgs, jo bērni skolā pavada 24 stundas. Iespēja brīvajā laikā spēlēt badmintonu ir mudinājums aktīvi trenēties un pilnveidoties. Ar sportu, tai skaitā badmintonu, varam radīt motivējošu vidi un celt pašapziņu, lai veicinātu virzīties un tiekties pēc augstākiem mērķiem,” badmintona inventāra pasniegšanas laikā teica labklājības ministrs Jānis Reirs.
“Badmintons ir individuāls olimpiskais sporta veids, kur viss ir atkarīgs no paša veikuma, no ātruma, no lokanības, no izturības, no reakcijas, kā arī prasmēm ātri pieņemt pareizāko lēmumu. Citu valstu kolēģi arī zinātniski ir pierādījuši, ka badmintons ārstē redzi,” badmintona kā sporta veida priekšrocības uzskaita Mareks Gruškevics.
Mareks Gruškevics uzskata, ka badmintons ir īpaši piemērota sporta spēle mazajās skolās, kur ir grūtāk noorganizēt pilnvērtīgu viena vecuma audzēkņu komandu basketbolā, florbolā, volejbolā vai futbolā. Badmintona spēlē pietiek ar diviem spēlētājiem, bet treniņā paralēli var darboties gan jaunāki un vecāki sportisti, gan zēni un meitenes, gan iesācēji un pieredzējušie spēlētāji.
Lai spēlētu badmintonu, nepieciešama zāle ar krāsotām, līmētām vai iezīmētām līnijām, 155 cm augstumā nostiprināts tīkls, badmintona raketes un badmintona bumbiņas. Sporta zālē, kurā ietilpst basketbola laukums, var ietilpināt vismaz 4 badmintona laukumus. Turklāt, badmintona laukumu var iekārtot ne tikai sporta zālē, bet arī skolas aktu zālē, kā arī vestibilā, ja to ļauj griestu augstums. Badmintona laukuma izmēri ir 13,4 x 6,10 metri.
Latvija pievienojas Pasaules badmintona federācijas skolu programmai “Shuttle time” 2015.gada oktobrī, Dobeles novada Penkulē noorganizējot pirmo apmācības semināru sporta skolotājiem. Programmā ir 22 dažādu badmintona nodarbību piemēri, kā arī 89 video kā vadīt badmintona nodarbību skolas vecuma bērniem. Gada laikā “Shuttle time” semināri ir noorganizēti arī Preiļos, Talsos, Saldū, Liepājā un Grobiņā, apmācot badmintona trenēšanas pamatus vairāk nekā 100 treneriem un sporta skolotājiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s