Siguldā notiek Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām

Sestdien, 15.oktobrī Siguldā no plkst. 10:00 notiek Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrs, kurā piedalās 8 spēcīgākās badmintona klubu komandas. Plkst. 18:30 sāksies finālspēle, un to tiešraidē radīs arī Sportacentrs TV.
“Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču daudzviet pasaulē vislielākā mediju un skatītāju interese ir par komandu klubu turnīriem, jo par komandu var līdzi just gan konkrētā kluba, gan pašvaldības, gan visas valsts līdzjutēji. Ļoti spēcīgas badmintona līgas ir Vācijā, Dānijā, Anglijā, Francijā, Krievijā. Valstu čempioniem katru gadu jūnijā ir iespēja sacensties Eiropas čempionātā klubu komandām. Komandu čempionāti notiek arī Eiropas un Pasaules valstu izlašu līmenī, tai skaitā U17, U19 vecuma grupās,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
Komandu čempionātā starp klubu komandām notiek piecas savstarpējas spēles: vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēles, un jauktā dubultspēle. Tādējādi komanda var uzvarēt ar 5-0, 4-1 vai 3-2. Spēlējot izslēgšanas spēles pietiek arī ar 3:0, un tad no komandu savstarpējas vienošanas ir atkarīgs, vai tiks izspēlētas atlikušās spēlēs. Savukārt grupu turnīrā tiek izspēlētās visas piecas spēlēs, jo ikvienas savstarpējās spēles rezultāts ir būtisks, jo var ietekmēt komandu vietu secību vienāda punktu skaita gadījumā.
Apakšgrupu turnīrā, vienāda punktu skaita gadījumā sākotnēji tiks vērtētas komandu savstarpējās spēles. Ja ar to nepietiks, lai noteiktu uzvarētāju, tad tiks vērtēts spēļu rezultāts, tad setu attiecība un tad punktu attiecība. Gadījumā, ka vienāds punktu skaits būs trim komandām, tad tik vērtēti tikai šo trīs komandu savstarpējie rezultāti.
Vienā klubu savstarpējā mačā viens spēlētājs var piedalīties ne vairāk kā 2 spēlēs, tādējādi komandas minimālais sastāvs ir 4 dalībnieki: divi vīriešu un 2 sievietes, taču ja katru spēli spēle cits spēlētājs, tad maksimālais spēlē iesaistīto skaits ir 8 spēlētāji. Komandā var pieteikt līdz 10 spēlētājiem, tai skaitā rezervistus. 
Saskaņā ar čempionāta Nolikumu, “komandas tiek izliktas pēc spēlētāju reitinga punktu kopsummas, kopā saskaitot vienspēļu, dubultspēļu un jaukto dubultspēļu punktus. Tiek uzskaitīti 7 labāko spēlētāju punkti.”
Atbilstoši reitingam visas 8 čempionātam pieteiktās klubu komandas tika sagrupētas divās apakšgrupās, kur katra komanda tiksies ar katru, bet apakšgrupu uzvarētāji sacentīsies finālspēlē.
1.apakšgrupā spēlēs Valmiera, Baloži, Siguldas BK/SSS-2, Salaspils, 2.apakšgrupā: RTU Siguldas BK/SSS-1, Rīgas badmintona skola, Cēsis.
2015.gadā Latvijas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi uzvarēja Siguldas badmintonisti, finālspēlē uzvarot Rīgas badmintona skolas audzēkņus, kas iepriekš bija Latvijas čempionātos uzvarējuši 9 gadus pēc kārtas.
Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrā tiks testēta Pasaules badmintona federācijas ierosinātā jaunā punktu skaitīšanas sistēma – trīs uzvarēti seti līdz 11 punktiem, nosakot, ka setā ir jābūt 2 punktu pārsvaram, bet 15.punkts ir izšķirošais. Atgādinām, ka Pasaules badmintona federācijas oficiāli apstiprinātie noteikumi nosaka, ka badmintonu spēlē līdz 2 uzvarētiem 21 punktu setiem. Gadījumā, ja rezultāts ir 20-20, tad spēlē līdz 2 punktu pārsvaram, taču ja rezultāts ir 29-29, tad 30.punkts ir izšķirošais. Šāda sistēma tika ieviesta 2005.gadā, bet līdz tam badmintonu spēlēja līdz 15 punktiem ar serves maiņām.
Pasaules badmintona federācija jau sākot ar 2016.gada 1.septembri, noslēdzoties iepriekšējam Olimpiskajam ciklam, līdz 2017.gada 31.decembrim ir noteikusi testa periodu 11 punktu setiem. 2016.gada septembrī 11 punktu seti jau tika spēlēti Slovak Open, Yonex Sunrise India, Celcom Axiata Malaysia un Chinese Taipei Masters Grand Prix turnīros. Vēl šogad 11 punktu skaitīšana tiks piemērota BWF reitinga turnīros Yonex Hungarian, Finnish Junior, Yonex Korea Junior, India International, Finnish International, Tata Open India, Yonex Estonian Junior.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s