Siguldas badmintona klubs arī šogad spēcīgākais Latvijā

Siguldas badmintona klubs jau otro gadu pēc kārtas ir uzvarējis Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām. Finālspēlē siguldieši ar rezultātu 3:1 uzvarēja Valmieras badmintona klubu, bet spēlē par 3.vietu RTU komanda ar 3:1 uzvarēja Ķekavas novada Baložu komandu.
Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrs notika 15.oktobrī, Siguldā, un arī nākamgad finālturnīrs notiks Siguldā, jo finālturnīra rīkošana sākotnēji tiek uzticēta klubam, kurš uzvarējis čempionātā. 
Sveicot uzvarētājus, Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrēvics norādīja, ka nākamgad turnīrs varētu notikt jaunajā Siguldas sporta kompleksā, atgādinot, ka tieši pirms gada Siguldas sporta kompleksa pamatos tika svinīgi iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, Siguldas 800gades laikā izdotu viena lata monētu, kā arī Siguldas novada pašvaldības informatīvo izdevumu, sākot ilgi gaidītās ēkas būvniecību.
Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrā 2016.gadā piedalījās 8 komandas, tai skaitā 2 komandas no Siguldas, kā arī Valmieras, RTU, Baložiem, Cēsim, Salaspils un Rīgas badmintona skolas.
Finālspēli tiešraidē radīja Sportacentrs TV, spēles ierakstu var skatīties Sportacentrs TV arhīvā.
Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču daudzviet pasaulē vislielākā mediju un skatītāju interese ir par komandu klubu turnīriem, jo par komandu var līdzi just gan konkrētā kluba, gan pašvaldības, gan visas valsts līdzjutēji. Ļoti spēcīgas badmintona līgas ir Vācijā, Dānijā, Anglijā, Francijā, Krievijā. Valstu čempioniem katru gadu jūnijā ir iespēja sacensties Eiropas čempionātā klubu komandām. Komandu čempionāti notiek arī Eiropas un Pasaules valstu izlašu līmenī, tai skaitā U17, U19 vecuma grupās. 
Arī badmintona spēlētāji no Latvijas piedalās ārvalstu čempionātos, piemēram Kristīne Šefere spēlē Dānijā, Aija Pope Vācijā, bet Ieva Pope Nīderlandē. Siguldas komandā šogad vairs nevarēja piedalīties viena no Latvijas spēcīgākajām badmintona spēlētājām Jekaterina Romanova, jo viņa šajā sezonā jau pieteikta spēlēm Francijas klubu čempionātā.
Komandu čempionātā ir 5 savstarpējas spēles: vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēles, jauktā dubultspēle. Tādējādi komanda var uzvarēt ar 5-0, 4-1 vai 3-2. Spēlējot izslēgšanas spēles pietiek ari ar 3:0, un tad no komandu savstarpējas vienošanas ir atkarīgs, vai tiks izspēlētas atlikušās spēlēs. Viens spēlētājs var piedalīties ne vairāk kā 2 spēlēs, tādējādi komandas minimālais sastāvs ir 4 dalībnieki: divi vīriešu un 2 sievietes, taču ja katru spēli spēle cits spēlētājs, tad maksimālais spēlē iesaistīto skaits ir 8 spēlētāji. Komandā var pieteikt līdz 10 spēlētājiem, tai skaitā rezervistus. 
Atgādinām, ka 2015.gadā Latvijas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi uzvarēja Siguldas badmintonisti, finālspēlē uzvarot Rīgas badmintona skolas audzēkņus, kas iepriekš bija Latvijas čempionātos uzvarējuši 9 gadus pēc kārtas.
Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām tika testēta Pasaules badmintona federācijas ierosinātā jaunā punktu skaitīšanas sistēma – trīs uzvarēti seti līdz 11 punktiem, nosakot, ka setā ir jābūt 2 punktu pārsvaram, bet 15.punkts ir izšķirošais. Atgādinām, ka Pasaules badmintona federācija jau sākot ar 2016.gada 1.septembri, noslēdzoties iepriekšējam Olimpiskajam ciklam, līdz 2017.gada 31.decembrim ir noteikusi testa periodu 11 punktu setiem. 2016.gada septembrī 11 punktu seti jau tika spēlēti Slovak Open, Yonex Sunrise India, Celcom Axiata Malaysia un Chinese Taipei Masters Grand Prix turnīros. Vēl šogad 11 punktu skaitīšana tiks piemērota BWF reitinga turnīros Yonex Hungarian, Finnish Junior, Yonex Korea Junior, India International, Finnish International, Tata Open India, Yonex Estonian Junior.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s