Latvijas badmintona izlase dodas uz Eiropas čempionātu jauktajām komandām

Latvijas badmintona komanda no 11. līdz 13.novembrim Slovēnijas pilsētā Medvode piedalīsies Eiropas čempionāta jauktajām komandām kvalifikācijas turnīrā, lai cīnītos par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kas no 2017.gada februārī notiks Polijas pilsētā Lubinā. Latvijas komanda tika ielozēta 4.apakšgrupā kopā ar Slovēniju, Šveici un Skotiju.

Latvijas badmintona izlases galvenais treneris Arnis Šefers informē, ka uz Eiropas čempionāta jauktajām komandām kvalifikāciju turnīru Slovēnijā ir izdevies sapulcināt visus labākos Latvijas badmintona spēlētājus, tai skaitā arī tos spēlētājus, kuri šobrīd dzīvo un trenējas ārzemēs.
Uz Slovēniju atbrauks Dānijā strādājošā un studējošā Latvijas eksčempione Monika Radovska, savukārt no Nīderlandes pievienosies Ieva Pope, kura šogad Latvijas Olimpiādē kļuva par absolūto čempioni, uzvarot gan sieviešu vienspēlēs, gan sieviešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Uz Slovēniju dosies arī Latvijas titulētākā badmintona spēlētāja Kristīne Šefere.
No Spānijas pilsētas Bilbao, kur šobrīd notiek Pasaules čempionāts badmintonā junioriem, uz Slovēniju atlidos Latvijas labākais badmintona spēlētājs Niks Podosinoviks. Slovēnijā redzēsim arī Latvijas spēcīgāko vīriešu dubultspēļu pāri Teodoru Kerimovu un Jāni Kristapu Gulbi. Uz Slovēniju dodas arī Pauls Gureckis.
Tādējādi Latvijas komandā ir 7 dalībnieki, tai skaitā 3 sievietes un 4 vīrieši. Atgādinām, ka komandas minimālais sastāvs ir 4 cilvēki – 2 vīrieši un 2 sievietes.
Eiropas čempionātā jauktajām komandām katrā valstsvienību spēlē būs 5 badmintona spēles, pa vienai no visām 5 kategorijām, kuras iekļautas Olimpisko spēļu programmā – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktās dubultspēles. Viens spēlētājs valstsvienību spēlē var piedalīties ne vairāk kā 2 badmintona spēlēs. 
Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, taču daudzviet pasaulē vislielākā mediju un skatītāju interese ir par komandu turnīriem, jo par komandu var līdzi just gan konkrētā kluba, gan pašvaldības, gan visas valsts līdzjutēji. Komandu čempionāti notiek gan Eiropas, gan Pasaules valstu izlašu līmenī, tai skaitā U17, U19 vecuma grupās, gan arī daudzās valstīs notiek nacionālie čempionāti. Ļoti spēcīgas badmintona līgas ir Vācijā, Dānijā, Anglijā, Francijā, Krievijā. Valstu čempioniem katru gadu jūnijā ir iespēja sacensties Eiropas čempionātā klubu komandām. Latvijā jau divus gadus pēc kārtas Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām uzvar Siguldas badmintona klubs.
Latvijas komandai turnīrs sāksies piektdien, 11.novembrī plkst. 15:00 (Latvijas laiks) ar spēli pret Skotiju, sestdien, 12.novembrī plkst. 13:00 Latvija spēlēs pret Šveici, svētdien plkst. 16:00 kvalifikācijas turnīrs noslēgsies ar Latvijas un Slovēnijas spēli.
Ņemot vērā to, ka Latvijas badmintona komandā ir pārsvarā spēlētāji, kas dzīvo vai trenējas Rīga, savu atbalstu Latvijas sportistu dalībai Eiropas čempionātā ir sniegusi arī Rīgas dome.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s