Svētku laikā Latvijas badmintona spēlētāji starp 16 labākajiem Norwegian International

Latvijas svētku laikā Norvēģijas pilsētā Sandefjord siguldieši Guntis Lavrinovičs, Jekaterina Romanova un Liāna Lencēviča pārstāvēja Latviju ikgadējā Norvēģijas starptautiskajā pasaules reitinga turnīrā Norwegian International. Trijās kategorijās Latvijas spēlētāji aizcīnījās līdz 1/8 finālam.
Līdz 1/8 finālam sieviešu vienspēlēs, divos setos (21-17, 21-15) uzvarot ar 7.numuru izsēto lietuvieti Gerda Voitechovskaja, aizcīnījās Jekaterina Romanova, taču 1/8 finālā Jekaterina Romanova divos setos (12-21, 16-21) zaudēja somietei Anna Paavola. Sieviešu vienspēļu turnīrā piedalījās arī Liāna Lencēviča, kura kvalifikācijas pirmajā spēlē divos setos (16-21, 18-21) zaudēja norvēģietei Thea Kristina Johansen. Sieviešu vienspēļu turnīrā uzvarēja malaiziete Rui Chen Yap, kura turnīru sāka no kvalifikācijas.
Lai nokļūtu starp 16 spēcīgākajiem sieviešu dubultspēļu pāriem, Liana Lencevica & Jekaterina Romanova nācās trijos setos (14-21, 21-17, 22-20) uzvarēt Norvēģijas sieviešu pāri Vilde Espeseth & Marlene Wåland. Taču 1/8 finālā Latvijas sieviešu pārim bija jātiekas ar Dānijas sieviešu pāri Julie Finne-Ipsen & Rikke Søby, un šis pāris vēlāk uzvarēja arī visā turnīrā. Latvijas pāris nākamajām čempionēm zaudēja divos setos (8-21, 12-21).
Starp 16 spēcīgākajiem pāriem turnīrā iekļuva arī Latvijas jaukto dubultspēļu pāris Guntis Lavrinovics & Jekaterina Romanova. Sākumā bija paredzēts, ka Latvijas pāris turnīru sāks kvalifikācijā, taču pateicoties augstam reitingam, Latvijas pārim bija iespēja spēlēt uz turnīru neatbraukušā pāra vietā. 1/8 finālā siguldieši divos setos (8-21, 7-21) zaudēja Somijas pārim Anton Kaisti & Jenny Nystrom, kuri pēcāk kļuva par turnīra uzvarētājiem.
Guntis Lavrinovics vīriešu vienspēļu turnīru sāka kvalifikācijā, taču netika tālāk par pirmo spēli – divos setos (16-21, 13-21) zaudējums Zviedrijas spēlētājam Nils Ihse. Vīriešu vienspēļu turnīrā 1.vietu izcīnīja Somijas spēlētājs Kalle Koljonen.
Latvijas spēlētāji turnīrā spēlēja ar piespraustām sarkanbaltsarkanā karodziņa lentītēm. Paldies sacensību tiesnešiem, kas to pieļāva, jo citkārt šādas simbolika nav atļauta.
Turnīrā piedalās 184 spēlētāji, pārstāvot vairāk nekā 20 valstis, tai skaitā no tādām tālām zemēm kā Malaizijas, Indijas, Šrilankas un Jaunzēlandes. Norvēģijā būs arī arī divas spēlētājas no Lietuvas – Vytaute Fomkinaite un Gerda Voitechovskaja, kā arī divas spēlētājas no Igaunijas – Kristin Kuuba un Helina Rüüte.
Norvēģijas turnīra balvu fonds ir 6000 eiro.
Latvijas spēlētāji šajā turnīrā piedalās tradicionāli. Šogad Norvēģijas turnīrs notika Sandefjord, kurp no Rīgas lido Wizzair lidmašīnas.
2015.gadā Norvēģijas turnīrā no Latvijas piedalījās 3 dalībnieces – Ieva Pope, Jekaterina Romanova un Liāna Lenceviča. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s