Siguldā 3.decembrī notiks Latvijas čempionāts badmintonā junioriem

Sestdien, 3.decembrī Siguldā no 9.00 līdz 21.00 notiks Latvijas čempionāts badmintonā junioriem, kurā piedalīsies tikai Latvijas spēcīgākie jaunieši. Latvijas čempionāts badmintonā junioriem ir prestižākais turnīrs šī vecuma spēlētājiem. Uzvarētājiem ir sarūpētas vērtīgas balvas – B kategorijas teorijas kursi “Drošas braukšanas skolā”, “Yonex” badmintona inventārs un apgāda “Jumava” grāmatas, savukārt visi čempionāta dalībnieki kopā ar treneriem 4.decembrī kolektīvi apmeklēs Pasaules čempionāta florbolā spēles.

Latvijas čempionātā badmintonā junioriem var piedalīties tikai 24 labākie spēlētāji vīriešu un sieviešu vienspēlēs, 12 labākie pāri vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, un 16 labākie pāri jauktajās dubultspēlēs. Visas sezonas garumā, teju vai katrā nedēļas nogalē piedaloties Latvijas badmintona federācijas reitinga turnīros, Latvijas juniori pelnīja reitinga punktus, lai gada nogalē kvalificētos uz Latvijas čempionātā badmintonā junioriem.

Latvijas čempionātam badmintonā junioriem, saskaņā ar reitingu, ir kvalificējušies 56 spēlētāji – 18 no Siguldas, 14 no Valmieras, 8 no Rīgas, 8 no Talsiem, 3 no Liepājas, 2 no Jelgavas, 2 no Salaspils, 1 no Valkas.

“Šis ir veids, kā motivēt jauniešus būs aktīviem visas sezonas garumā. Turklāt, šādā veidā jaunieši jau agrīni apgūst tādu pašu kārtību, saskaņā ar kuru notiek kvalificēšanās uz Eiropas un Pasaules čempionātiem, kā arī uz Olimpiskajām spēlēm,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds, piebilstot, kā šādi Latvijas čempionāts badmintonā junioriem notiks jau otro gadu pēc kārtas.

Saskaņā ar Latvijas badmintona federācijas sacensību kalendāru, Latvijas čempionāts badmintonā junioriem notiek decembra pirmajā sestdienā. Februāra pirmajā nedēļas nogalē visā Eiropas notiek nacionālie čempionāti pieaugušajiem. Mācību gada nogalē, rezumējot skolas laikam pieskaņoto treniņprocesu, notiek Latvijas čempionāts U11 – U17 jauniešiem. Pirms Jāņiem, noslēdzot badmintona sezonu, kas tradicionāli sākas septembrī, notiek Latvijas čempionāts senioriem.

Čempioniem vērtīga balva – “Drošas braukšanas skola”


Latvijas čempionāta badmintonā junioriem vienspēļu uzvarētājiem ir sarūpēta ļoti vērtīga balva – B kategorijas teorijas kursi, turklāt vislabākajā autoskolā – Drošas braukšanas skolā. Ja Latvijas junioru čempioniem jau būs nokārtota B kategorijas vadītāja tiesības, tad teorijas nodarbību vietā būs iespējams apmeklēt Drošas braukšanas kursus, tai skaitā “Droša un ekonomiska braukšana”, “Droša braukšana pa slideniem ceļiem” un “Braukšana ziemā”. Ja Latvijas jaunie junioru čempioni būs vēl pārāk jauni, lai mācītos B kategorijas vai drošās braukšanas kursos, “Drošas braukšanas skola” piedāvās A kategorijas kursus motociklistiem, vai AM kategoriju kursus, lai brauktu ar mopēdu, skūteri vai mazo motocikli, ko var vadīt jau no 14 gadu vecuma.

“Šī ir ļoti praktiska un nepieciešama lieta ikvienam 17-18 gadus vecam jaunietim. Vai ziniet, cik dārgi nākamgad maksās autoskola? Jā, dārgi – vairāk nekā 200 eiro par teorijas nodarbībām, un vairāk nekā 30 eiro par vienu no vismaz 10-20 braukšanas nodarbībām. Bet Latvijas junioru čempioniem vienspēlēs par to nebūs jāuztraucas,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Badmintonisti spēļu pārtraukumos lasa grāmatas


Ļoti vērtīgas balvas Latvijas spēcīgākajiem junioriem ir sarūpējis sportiskais grāmatu apgāds “Jumava”. Labākie dubultspēļu pāri sievietēm un vīriešiem saņems vienu no 16 ļoti vērtīgajām “Jumava” grāmatām – “Latvijas leģendas”. “Lai Latvijas spēcīgākie juniori klūst vēl gudrāki! Lai stāsti par Latvijas leģendām, tādiem kā Kristaps Porzingis, iespaido jaunos badmintonistus uz lieliem darbiem un sasniegumiem!” novēl apgāda “Jumava” vadītājs Juris Visockis.

Kristians Rozenvalds ir novērojis, ka jaunie badmintonisti brīvajos brīžos bieži lasa, ne tikai spēlē telefonus un planšetes, kā daudzviet Latvijā. “Prieks, ka varam to atbalstīt un veicināt. Lai vairāk lasošu un izzināt gribošo jauniešu!” mudina Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs.

Pēc spēlēm kopīgi atbalstīt Latvijas florbola izlasi


Latvijas badmintona federācija ir vienojusies ar Latvijas florbola savienību par to, ka visiem Latvijas junioru čempionāta badmintonā dalībniekiem un viņu treneriem būs iespēja 4.decembrī klātienē vērot Latvijas florbola izlases spēli Pasaules čempionātā florbolā.

“Florbols ir Latvijas badmintona spēlētāju vidē ļoti iecienīts komandu sporta veids. Florbols tiek aktīvi spēlēts gan badmintona treniņos Rīgā, Valmierā, Talsos un Jelgavā, gan arī treniņnometņu laikā,” stāsta Latvijas badmintona treneris Arnis Šefers.
Starp Latvijā pazīstamiem badmintona spēlētājiem ir daudzi esoši vai bijušie florbola spēlētāji, tai skaitā Dāvis Lozda, Reinis Šefers, Elmārs Pitura, Juris Tauriņš, Gints Timoško, Imants Vīnkalns, Ivars Mozga, kā arī jaunieši Ralfs Priedītis, Gustavs Dāvids Brečs, Rolands Bratčikovs un daudzi citi.
“Pasaules čempionāts florbolā ir šobrīd nozīmīgākais sporta pasākums Latvijā, un domājot par mūsu jauniešu sportiskumu, mums šķiet pašsaprotami, ka Latvijas spēcīgākie jaunie badmintona spēlētāji seko līdzi arī citiem sporta veidiem, interesējās par Latvijas labāko sportistu rezultātiem,” uzskata Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
Pasaules florbola čempionāta rīcības komitejas ģenerālsekretārs Andris Dzenis ir gandarīts par citu sporta federāciju ieinteresētību Latvijas florbola komandas sniegumā Pasaules čempionātā, kas notiek Latvijā. Rīkotājiem ir svarīgs Latvijas līdzjutēju atbalsts, lai spēlētāji, kas mērojuši tik tālu ceļu no tādām valstīm kā ASV, Kanāda, Austrālija, Taizeme un Singapūra, pie Latvijā izbaudītu īstus pasaules mēroga florbola svētkus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s