Nedēļas nogalē Talsos notiks Latvijas čempionāts badmintonā

2017.gada 4. un 5.februārī Talsos notiks Latvijas čempionāts badmintonā. Sestdien 4.februārī tiks noskaidroti Latvijas čempioni vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs, bet svētdien 5.februārī tiks noskaidroti Latvijas čempioni vīriešu un sieviešu vienspēlēs. Sestdien, 4.februārī jau no plkst. 18:00 uz speciāli no Lietuvas atvesta paklāja seguma laukuma sāksies izšķirošās dubultspēlēs, vispirms spēles par 3.vietu, bet pēc tam arī finālspēles. Skatītājiem ieeja Talsu sporta hallē būs bezmaksas. Finālspēles sestdien un svētdien tiešraidē translēs Sportacentrs TV.
Sestdien, 4.februārī plkst. 10:00 Latvijas čempionātu ofciāli atkās Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus. No plkst. 10:00 līdz 13:30 būs jaukto dubultspēļu turnīrs, no 13:30 līdz 16:30 sieviešu dubultspēļu turnīrs, no 16:30 līdz 19:30 vīriešu dubultspēļu turnīrs, bet no 20:00 būs vīriešu, sieviešu un jaukto dubultspēļu fināli, un uzreiz pēc tam arī Latvijas čempionu apbalvošana.
Latvijas badmintona federācijas ir parūpējies par to, lai pusfināli un spēlēs par 1. un 3.vietu notiktu uz zaļā gumijas paklāja seguma, kurš uz Latvijas čempionāta laiku ir izīrēts no Lietuvas. Šī iemesla dēļ 12 zālē esošo badmintona iezīmēto laukumu vietā būs tikai 9, jo paklāja laukums aizņems 4 iezīmēto laukumu vietu. Taču līdz ar paklāja laukumu, būs labāki spēles apstākļi finālistiem, ērtāka skatīšanas līdzjutējiem zālē, kā arī baudāmāks skats uz badmintona spēli TV skatītājiem.
Latvijas badmintona federācija aicina Latvijas labāko badmintona spēlētāju spēlēs Latvijas čempionātā Talsos vērot klātienē. Būs patiesi aizraujošas spēles – ātrums, izturība, emocijas, radošums un graciozas kustības. “Aicinām uz šo pasākumu Talsos dzīvojošos, jo tā būs iespēja klātienē redzēt badmintona spēlēs gluži tādas pašas kā TV ekrānos no Olimpiskajām spēlēm. Latvijas čempionāta finālspēles noteikti der arī kā mudinājums apmeklēt Talsus – skaisto pilsētu uz deviņiem pakalniem, ar daudzām pievilcīgām ēstuvēm un atpūtas iespējām,” savā interneta lapā Badminton.lv aicina Latvijas badmintona federācija.
Vienspēļu finālturnīrā varēs piedalīties 32 dalībnieki, no tiem 24 uz Latvijas čempionātu badmintonā kvalificējās saskaņā ar LBF reitingu 2017.gada 01.janvārī, bet vēl 8 dalībnieki tiks noteikti kvalifikācijas turnīrā. Dubultspēļu finālturnīrā varēs piedalīties 16 pāri, bet jauktajās dubultspēlēs 24 pāri. Arī dubultspēļu dalībnieki tika noteikti saskaņā ar reitingu 2016.gada 31.decembrī, taču kvalifikācijas turnīrs nav paredzēts.
Pieteikšanas termiņš uz Latvijas čempionātu noslēdzās 25.janvārī. Uz Latvijas čempionātu ir pieteikušies 53 vīrieši un 37 sievietes. Vīriešu vienspēlēs 24 spēlētājiem nāksies cīnīties kvalifikācijas turnīrā, bet sievietēm kvalifikācijas turnīrā nāksies piedalīties 2 spēlētājām. Vīriešu un jauktajās dubultspēlēs diviem pāriem nāksies cerēt uz līdzdalību Latvijas čempionātā atrodoties “gaidīšanas listē”. 
Latvijas čempionātā ir pārstāvēti visi lielāki Latvijas badmintona centri, tai skaitā Valmiera, Valka, Cēsis, Sigulda, Salaspils, Baloži, Jelgava, Ozolnieki, Liepāja, Ventspils, Talsi un Rīga.
Latvijas čempionātā badmintonā var piedalīties tikai Latvijā patstāvīgi dzīvojoši un Latvijas badmintona federācijas licencēti spēlētāji, kas dzimuši 2002.gadā un vecāki.
Atgādinām, ka 2016.gadā Latvijas čempionāts notika Valkā, no 6. līdz 7.februārim. 2016.gadā vīriešu dubultspēlēs uzvarēja Kristaps Jānis Gulbis un Teodors Kerimovs, sieviešu dubultspēlēs Kristīne Šefere un Aija Pope, jauktajās dubultspēlēs Niks Podosinoviks un Kristīne Šefere, vīriešu vienspēlēs Niks Podosinoviks, sieviešu vienspēlēs Kristīne Šefere, kura uzvarēdama visās trijās kategorijās, kļuva par absolūto čempioni.
2017.gada 1.janvārī LBF reitingā bija 315 vīrieši un 211 sievietes. Reitingā tika uzskaitīti 10 labākie rezultāti aizvadīto 24 mēnešu laikā. 2016.gada sezonā Latvijā notika 55 turnīri, tai skaitā Latvijas badmintona federācijas organizētie čempionāti jauniešiem, junioriem, senioriem, pieaugušajiem un klubu komandām, ka arī Latvijas Olimpiādes badmintona turnīrs un Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”. 
Latvijas badmintona turnīri 2016.gadā ir notikuši Liepājā, Ventspilī, Talsos, Stendē, Penkulē, Jelgavā, Ozolniekos, Olainē, Baložos, Salaspilī, Inčukalnā, Siguldā, Cēsīs, Valmierā, Valkā un Rīgā.
Latvijas badmintona spēlētāji LBF reitinga punktus ir pelnījuši arī Pasaules un Eiropas reitinga turnīros, tai skaitā Polijā, Norvēģijā, Slovēnijā, Spānijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Beļģijā, Nīderlandē un Francijā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s