Februāra otrajā pusē Rīgā notiks 15. Latvijas čempionāts skvošā

Februāra otrajā pusē Rīgā norisināsies jubilejas – 15. Latvijas čempionāts skvošā. Čempionāts norisināsies divās nedēļas nogalēs Rīgā, Zelta boulinga un skvoša centrā. 18. februārī sacentīsies juniori un seniori vairākās vecuma kategorijās, bet 25. un 26. februārī notiks pamatturnīrs.

Pamatturnīrā 25. un 26. februār tiks izcīnīti čempionu tituli dāmu un vīriešu, kā arī junioru U19 kategorijās. Amatieru līmeņa spēlētāji sacentīsies M1 un M2 grupās vīriešiem un W2 grupā dāmām. 

Pirmo reizi dāmu Open grupā Latvijas čempionāts skovšā tiks rīkots kā nacionālā līmeņa Pasaules skvoša asociācijas jeb PSA reitinga sacensības. 
“Tā kā vairākkārtējā Latvijas čempione Ineta Mackeviča spēlē profesionāļu līgā un regulāri startē PSA turnīros, Latvija ir izmantojusi iespēju nacionālo čempionātu dāmu Open grupā pieteikt kā nacionālā līmeņa PSA reitinga turnīru. Pirmo reizi tiek nodrošināts arī balvu fonds USD 1000 apmērā. Tā būs laba iespēja Latvijas skvoša spēlētājām gan piedalīties gada nozīmīgākajās sacensībās, gan arī pacīnīties par balvu fondu. Spēlētājām, kurām nav PSA spēlētāja licence, tā nav obligāta,” novitāti skaidro Latvijas Skvoša federācijas priekšsēdētājs Raivis Lucijanovs. 
Ineta Mackeviča PSA reitingā šobrīd ieņem 95. vietu.
>>> Skatīt Pasaules sieviešu skvoša reitingu
Latvijas čempionāts skvosā jau ierasti pulcē spēcīgākos Latvijas skvoša spēlētājus, līdzšinējos čempionus un medaļniekus, kā arī daudzus amatieru skvoša spēlētājus. Bez Inetas Mackevičas daudzkārtējo čempiona titulu centīsies aistāvēt arī Aleksandrs Pāvulāns vīriešiem. Arī junioru skvoša čempioni Elīza Dombrobvska un Jānis Plūme šogad piedalīsies, lai aizstāvētu savus titulus. 
“Sagaidām arī jaunus spēlētājus ne tikai no līdzšinējām jauno spēlētāju bāzēm Jelgavas un Pļaviņām, bet arī Rīgas, kur pērn sākusi darboties Rīgas skvoša skola. Skvoša spēlētāju skaits arvien aug, korti kļūst arvien noslogotāki, un sagaidām, ka arvien vairāk spēlētāji vēlēsies savus spēkus pārbaudīt arī Latvijas čempionātā,” piebilst Raivis Lucijanovs. 
Jubilejas 15. Latvijas čempionātu skvošā atbalsta Stereotaktiskās Radioķirurģijas centrs “Sigulda”, SIA “Ģimenes zobārstniecība”, AS “Tukuma piens”, SIA “Maiznīca Flora”, SIA “Poligrāfijas grupa MŪKUSALA”, reklāmas aģentūra “Leone”, IK “R.C.T.S.”. Latvijas čempionātu skvošā līdzfinansē arī no valsts budžeta programmas “Valsts sportam”. 
Lai celtu spēlētāju prasmes spēļu tiesāšanā, LSF visus spēlētājus aicina uz daudzkārtējā Latvijas čempiona Aleksandra Pāvulāna vadīto tiesāšanas semināru 12. februārī pl. 11:00 Rīgā, Zelta boulinga un skvoša centrā. Latvijas čempionāta dalībniekiem dalība seminārā ir bez maksas, pārējiem interesentiem – 5 eur. 
Skvošs ir raketsporta veids, kuru norobežotā kortā spēlē divi spēlētāji, izmantojot raketi un gumijas bumbiņu. Skvošs ir intelektuāla, azartiska un dinamiska sporta spēle, kas palīdz uzturēt labu fizisko formu, attīsta izturību, kustību koordināciju. 
Čempionāta grafiki, finālspēļu laiki un čempionāta rezultāti būs uzzināmi LSF mājaslapā http://www.squash.lv. Skatīties sacensības aicināts ikviens interesents un līdzjutējs. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s