Latvijas badmintonistēm Eiropas čempionāts beidzies jau pēc pirmām spēlēm

No 25. līdz 30.aprīlīm Dānijas pilsētā Koldingā notiek Eiropas čempionāts badmintonā, kurā piedalās arī trīs Latvijas spēlētājās, kuras, diemžēl, jau bija spiestas izstāties pēc savām pirmajām spēlēm. Ieva Pope sieviešu vienspēlēs piekāpās dānietei Natālijai Kohai Rodei, bet Latvijas sieviešu dubutlspēļu pāris Jekaterina Romanova & Liāna Lencēviča zaudējā Čehijas pārim Terēza Švabikova & Katerina Tomalova.

No Latvijas uz Eiropas čempionātu ir devies arī Delfi.lv žurnālists Uldis Strautmanis, tāpēc šoreiz Latvijā būs iespēja iegūt plašāku informāciju par Eiropas nozīmīgāko badmintona notikumu, kurā piedalās arī visi seš Rio Olimpiādes medaļnieki, kā arī 3 spēlētājas no Latvijas.

Sieviešu vienspēlēs zaudējums 1.spēlē

Delfi.lv raksta, ka Latvijas badmintoniste savā pirmajā un vienīgajā spēlē Ieva Pope piedzīvoja zaudējumu sacensību otrajā kārtā un izstājās no turnīra. Ievai Popei pirmā kārta bija brīva, bet otrajā viņa divos setos (11-21, 11-21) piekāpās mājiniecei Natālijai Kohai Rodei, kura izlikta ar astoto numuru. 21 gadu vecā dāniete pasaules ranga sarakstā atrodas augstajā 41. vietā, kamēr 23 gadus vecā Ieva Pope ir tikai 314. vietā.
“Lai gan spēles sākumā pirmo trīs punktus guva Pope, nākamajās astoņās izspēlēs viņa guva tikai vienu punktu. Vairākas kļūdas neļāva viņai saasināt spēli un nācās piedzīvot zaudējumu pirmajā setā ar 11-21. Otrajā setā jau no sākuma vadību uzņēmās dāniete. Seta vidū Pope guva trīs punktus pēc kārtas, samazināja rezultāta starpību līdz 10:14, tomēr Koha Rode atguvās un droši uzvarēja visā mačā,” raksta Delfi.lv.
Ieva Pope pēc izstāšanās no Eiropas čempionāta sarunā ar portālu “Delfi” atzina, ka nospēlēt labāk viņai traucēja uztraukums un daudzās kļūdas. “Nedomāju, ka šis bija mans labākais sniegums. Diezgan daudz kļūdu. Otra seta sākumā nedaudz spēle gāja no rokas, bet tad viņa pēc izspēlēm paņēma pauzītes un tas izsita no līdzsvara,” saka Pope, kurai šī bija debija Eiropas čempionāta vienspēlēs. “Bija neliels uztraukums. Pirms spēles redzēju viņas video, zināju, ka viņa ir spēcīga un augstu pasaules rangā. Bet gribējās labāk nospēlēt.”
Ieva Pope atzina, ka bija jācenšas vairāk uzbrukt un vairāk izmantot visu laukumu, jo dāniete augumā ir diezgan gara. “Servēju uz tālo līniju, jo ar īso servi viņai būtu lielākas priekšrocības. Varēju nospēlēt labāk un gaidīju, ka nospēlēšu labāk. Bet pieļāvu daudzas ļoti vienkāršas kļūdas, kas bija droši vien no uztraukuma.”
Ieva Pope ir 1994. gadā dzimusi rīdziniece, kura jau četrus gadus nopietni trenējas Nīderlandē, spēlējot augstākās līgas klubā “Zijderveld Van BV”. 2016.gadā Ieva Pope Latvijas Olimpiādes badmintona turnīrā kļuva par absolūto čempioni, izcīnot zelta medaļas visās trijās iespējamās kategorijās.

Dubultspēlēs bija ļoti cerīgs 1.sets

Sieviešu dubultspēļu turnīra pirmajā kārtā Latvijas pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova ar 21-9, 11-21, 9-21 piekāpās čehietēm Terēzai Švabikovai & Katerinai Tomalovai. Delfi.lv raksta, ka Latvijas badmintonistes lieliski aizvadīja pirmo setu, bet pēc tam ļoti viegli zaudēja divus nākamos, visā spēlē zaudējot 35 minūšu ilgā cīņā. Čehietes pasaules dubultspēļu rangā ir 88. vietā, bet Lencēviča & Romanova – 354.
Lencēviča & Romanova pirmajās izspēlēs izrādīja pretiniecēm sīvu pretestību, ar labi koordinētu spēli pārsteidzot pretinieces. Pirmā seta vidū no 9-11 Latvijas sportistes panāca 14:11, šo pārsvaru nosargāja un ar veiksmīgu sitienu (volāns aizķēra tīklu un pārkrita Čehijas dueta pusē) uzvarēja setu.
Delfi.lv raksta, ka otrā seta sākums un turpinājums bija pilnīgs pretstats pirmajam setam. Latvijas duets pieļāva daudz kļūdu gan pie tīkla, gan sitienos no gala līnijas, ko prasmīgi izmantoja čehietes. Otrajā setā atgūt spēles garšu Lencēvičai & Romanovai neizdevās, piekāpjoties ar 11-21. Izšķirošais sets iesākās Latvijas duetam cerīgi, jo izdevās uzvarēt pirmās divas izspēles un vēlāk panākt arī 4:3. Taču tad septiņus punktus pēc kārtas guva Čehijas sportistes, salaužot Latvijas dueta pretestību. Lencēviča & Romanova arī šoreiz nespēja lauzt cīņas gaitu, zaudējot visā mačā un izstājoties no Eiropas čempionāta.
Aizvadītajā gadā Liāna Lencēviča bija izcīnījusi trīs zelta medaļas U17 jauniešu turnīros, kā arī trīs zelta medaļas U19 junioru turnīros, tāpēc likumsakarīgi saņēma Latvijas badmintona federācijas Gada balvu kā “Gada juniors 2016”. Liāna Lencēviča 2015.gadā saņēma Latvijas badmintona federācijas Gada balvu kā “Uzlecošā zvaigzne 2015”. 
1997.gadā dzimusī Jekaterina Romanova par Latvijas Gada junioru tika atzīta 2015.gadā. 2017.gadā Latvijas čempionātā Talsos Jekaterina Romanova izcīnīja divas zelta medaļas – sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Kopš 2017.gada janvāra Jekaterina Romanova ir uzaicināta spēlēt Francijas badmintona līgā “Nozay” badmintona kluba komandā.

Eiropas čempionātā arī tiesnesis no Latvijas

Eiropas čempionātā var piedalīties ierobežots spēlētāju skaits – 48 spēlētāji vienspēlēs un 32 pāri dubultspēlēs. Spēlētāji uz Eiropas čempionātu kvalificējās saskaņā ar Pasaules badmintona federācijas reitingu 23.februārī. No vienas valsts attiecīgajā kategorijā nevar piedalīties vairāk kā četri dalībnieki.
Eiropas čempionātā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiek noskaidroti čempioni piecās kategorijās: vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, jauktās dubultspēlēs.
Eiopas čempionātā Latviju pārstāv arī badmintona tiesnesis Gunārs Lūsveris. Eiropas čempionātu ir uzaicināti tiesāt 16 tiesneši no 12 valstīm, tai skiatā Dānijas, Anglijas, Vācijas, Igaunijas, Grieķijas, Polijas, Portugāles, Zviedrijas, Horvātijas, Čehijas, Francijas un Šveices. Gunārs Lūsveris ir izraudzīts kā viens no 10 tiesnešiem, kuriem tiks uzticēts tiesāt pusfinālus un finālus.

Latvijas pieredze Eiropas čempionātos

“Mūsu spēlētājām piedalīšanās Eiropas čempionātā, kas notiek Dānijā, noteikti ir īpašs notikums. Dānijā, kā zināms, badmintons ir īpaši populārs, tur gaidāma gan fantastiska atmosfēra tribīnēs, gan ažiotāža ārpus badmintona laukumiem,” uzskata Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds, piebilstos, ka Latvija pārstāvība Eiropas čempionātā, turklāt divās kategorijās, ir uzskatāms par lielu panākumu, jo nokļūšana uz Eiropas čempionātu ir jāizcīna piedaloties pasaules reitinga turnīros visa gada garumā.
2014.gadā uz Eiropas čempionātu Kazaņā kvalificējās tikai Monika Radovska, 2015.gadā Eiropas čempionāts nenotika, jo tai gadā notika Eiropas spēles Baku, kur Latvija bija pārstāvēta trijās kategorijās: Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs, Kristīne Šefere un Ieva Pope sieviešu dubultspēlēs, Reinis Krauklis vīriešu vienspēlēs.
Visplašākā Latvijas pārstāvniecība Eiropas čempionātā bija 2016.gadā, kad Latvija bija pārstāvēta četrās no piecām kategorijām: Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs, Niks Podosinoviks vīriešu vienspēlēs. Kristīne Šefere un Ieva Pope sieviešu dubultspēlēs, Kristīne Šefere un Niks Podosinoviks jauktajās dubultspēlēs.
2016.gadā Kristīne Šefere sieviešu vienspēļu turnīrā izcīnīja dalītu devīto vietu, kas uzskatāms par visu laiku lielāko Latvijas badmintona sasniegumu, un tika atzīmēts arī ar Latvijas badmintona Gada balva “Gada sasniegums 2016”.
2017.gada 21.janvārī, saņemot Latvijas badmintona Gada balvu kā 2016.gada labākā spēlētāja, Kristīne Šefere paziņoja par savas sportiskās karjeras pārtraukšanu. Šis lēmums iespaidoja arī Eiropas čempionāta kvalifikāciju, jo pateicoties iepriekš iekrātajiem Pasaules reitinga punktiem Kristīne Šefere būtu ne tikai pati kvalificējusies sieviešu vienspēlēs. Viņa tiktu arī uz sieviešu dubultspēlēm kopā ar Ievu Popi, kā arī uz jauktajām dubultspēlēm kopā ar Niku Podosinoviku, tādējādi Latvija būtu pārstāvēta nevis divās, bet trīs kategorijās.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s