Latvijas izlase Eiropas čempionātā badmintonā junioriem

No 7.līdz 16.aprīlim Francijas pilsētā Mulhouse notiek Eiropas čempionāts badmintonā junioriem, kurā piedalās arī Niks Podosinoviks, Kristaps Kalniņš, Liāna Lencēviča un Una Berga. Kopā ar junioriem ir Siguldas badmintona treneris Ainārs Gureckis. No 7. līdz 11.aprīlim notiek komandu turnīrs, bet no 11.līdz 16.aprīlim individuālais čempionāts.

Piektdien, 7.aprīlī plkst. 11:00 pēc Latvijas laika Latvijas badmintona junioru komanda spēlēs pret Vāciju, bet tās pašas dienas vakarā plkst. 19:00 pret Austriju. Sestdien, 8.aprīlī plkst. 12:00 Latvija spēlēs pret Poliju, bet plkst. 19:00 pret Slovēniju.
Komandu turnīrā ir pieteiktas 26 komandas, kas sagrupētas 6 apakšgrupās. Latvija ir 5.apakšgrupā, kurā ir 5 komandas. Apakšgrupu turnīrā tiks noteiktas 8 spēcīgākās komandas, kuras no 10.aprīļa piedalīsies izslēgšanas turnīrā, lai noteiktu Eiropas čempionus.
Komandu čempionātā katrā komandu sacensībā tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēle, vīriešu un sieviešu dubultspēle, jauktā dubultspēle. Viens spēlētājs nevar spēlēt vairāk kā divās spēlēs. Ja komandā ir četri dalībnieki, tad viens no vīriešiem spēlē vienspēli un dubultspēli, bet otrs dubultspēli un jaukto dubultspēli. Tieši tāpat arī sievietes.
Nikam Podosinovikam un Kristapam Kalniņam šis būs beidzamais junioru čempionāts. Šis ir arī beidzamais Eiropas junioru turnīrs pēc vecās vecuma grupu noteikšanas kārtības, kura tika nomainīta sākot ar 2016.gadu. Tādējādi netika liegta iespēja arī 1998.gadā dzimušajiem piedalīties Eiropas čempionātā, kurš notiek ik pēc 2 gadiem. Citos Eiropas junioru turnīros 1998.gadā dzimušie vairs nevar piedalīties, tāpat kā Latvija junioru turnīros.
Treneris Ainārs Gureckis uzskata, ka mūsu jauniešiem piedalīšanas Eiropas junioru čempionātā ir ir vēl viena iespēja sevi parādīt uz lielās Eiropas badmintona skatuves. “Mūsu komanda ir vislabākajā iespējamajā sastāvā. Mūsu juniori šādā pašā sastāvā sevi ļoti labi parādīja Pasaules junioru čempionātā Bilbao 2016.gada novembrī,” atgādina Ainārs Gureckis.

Latvijas badmintona junioru komandas spēlēs tiks rādītas tiešraidē “Badminton Europe” Youtube kanālā.

>>> Skatīt Latvijas komandas spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt Latvijas spēlētāju spēļu sarakstu un rezultātus

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s