“Yonex Latvia International" saņem pirmos badmintonistu pieteikumus

Uz Latvijā notiekošo Pasaules reitinga badmintona turnīru “Yonex Latvia International”, kas notiks Jelgavā no 1. līdz 4.jūnijam, jau sāk pieteikties pirmie dalībnieki. Pieteikties uz “Yonex Latvia International” turnīru var Pasaules badmintona federācijas tiešsaites sistēmā līdz 2017.gada 2.maijam.
Kā pirmais uz “Yonex Latvia International” pieteicās Manuel Vazquez no Spānijas, kurš Jelgavas turnīrā piedalījās arī 2016.gadā. Viņš 1/16 finālā uzvarēja poli Mateusz Swierczynski, 1/8 finālā uzvarēja arī itāli Matteo Bellucci, bet 1/4 finālā zaudēja somam Iikka Heino. 
Kā otrais ir pieteicies Collins Valentine Filimon no Rumānijas, valsts, kura nebija pārstāvēta 2016.gadā, tādējādi šogad būs par vienu jaunu karogu vairāk. Atgādinām, ka 2016.gadā Jelgavā bija pieteikušies 190 spēlētāji no 20 valstīm, tai skaitā Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Čehijas, Anglijas, Velsas, Beļgijas, Šveices, Francijas, Itālijas, Spānijas, Pakistānas.
Tāpat ir saņemts arī pieteikums no Islandes badmintona federācijas, kura jau rezervējusi 10 viesnīcas numurus 9 spēlētājiem un trenerim. Pirms gada Jelgavā no Islandes bija 7 spēlētāji un treneris, tādējādi var teikt, ka islandieši atgriezīsies Jelgavā ar uzviju.
Latvijā notiekošajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā šogad varēs piedalīties vēl vairāk dalībnieku kvalifikācijas turnīrā, kā arī pamatturnīrā varēs piedalīties nevis 24 dubultspēļu pāri, bet gan 32. “Yonex Latvia International” arī šogad notiks jūnija sākumā – no 1. līdz 4.jūnijam, Jelgavas Sporta hallē.
“Yonex Latvia International” nolikumā veiktas divas būtiskas izmaiņas. Fināls vairs nebūs svētdienas rītā no 10:00, bet gan 17:00 vakarā, tādējādi paildzinot turnīra norisi, dodot vēl lielākam dalībnieku skaitam piedalīties kvalifikācijas turnīrā, kā arī palielināt vietu skaitu dubultspēļu pamatturnīrā. 
“Fināla pārcelšana uz svētdienas pēcpusdienu bija ļoti svarīga arī domājot par skatītāju piesaistīšanu. Iepriekšējo gadu pieredze liecināja, ka pamudināt skatītājus ierasties sporta hallē svētdien 10:00 no rīta ir ļoti grūti. Turklāt jāņem vērā to, ka 4.jūnijs būs diena pēc vēlēšanām, kad daudzi Latvijas iedzīvotāji būs pavadījuši pie TV ekrāniem līdz vēlai naktij. Taču svētdienas 17:00 ir ļoti piemērots laiks, lai skatītāji varētu apskatīt baudāmas badmintona spēles klātienē,” stāsta “Yonex Latvia International” direktors un Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 
“Tāpat mums ļoti svarīgi bija palielināt iespēju turnīrā piedalīties vēl vairāk cilvēkiem. Atgādinu, ka pērn gaidīšanas listē palika vairāk nekā 10 potenciālie dalībnieki, tai skaitā arī Latvijas spēlētāji,” skaidro Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka pasaules reitinga turnīros ir noteikta kārtība, ka uz viena laukuma dienas laikā nevar notikt vairāk nekā 20 spēlēs, kā arī vienam spēlētājam vienā dienā nevar būt vairāk kā divas spēlēs pamatturnīrā un vairāk nekā 3 spēlēs kvalifikācijas turnīrā. 
Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā šogad notiks jau ceturto gadu pēc kārtas. 2014. un 2015. gadā šāds turnīrs notika Rīgā ar nosaukum “Yonex Rīga International”, bet sākot ar 2016.gadu turnīrs notiek Jelgavā ar nosaukumu “Yonex Latvia International”. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006.gadā, Inčukalnā, ar nosaukumu “RSL Riga District International badminton tournament”.
Pasaules badmintona federācijas kalendārā Latvijā vienīgajam Pasaules reitinga badmintona turnīram ir rezervēts datums 22.nedēļas nogalē. 2017.gadā 22.nedēļas nogale ir no 1. līdz 4.jūnijam. 2016.gadā turnīrs notika no 2. līdz 5.jūnijam. Tāpat kā 2016.gadā, “Yonex Latvia International” notiks Jelgavas sporta hallē, kas ir ļoti piemērota šādiem turnīriem.
“Jelgava ir ļoti piemērota vieta, kur sarīkot šādu pasaules reitinga badmintona turnīru. Te ir gan ļoti laba Sporta halle, gan pilsētas pieredze rīkot lielus pasākumus, gan pietiekams naktsmītņu skaits par pieejamām cenām. Turklāt Jelgava ir tuvu un ērti sasniedzama no lidostas, Rīgas ostas, dzelzceļa stacijas un autoostas,” izvēli par labu Jelgavai skaidro Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.
Turnīrā laikā Jelgavā uzturējās vairāk nekā 250 ārzemnieki, vienlaicīgi aizņemot numuriņus teju visās Jelgavas viesnīcās, tai skaitā “Zemgale”, “Jelgava”, “Akva”, “Dianda”. Spēlētāji un treneri dzīvoja arī LLU kopmītnēs un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra dienesta viesnīcā Ozolniekos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s