Eiropas čempionātam badmintonā kvalificējas 3 Latvijas spēlētājas

No 25. lidz 30.aprīlim Dānijas pilsētā Koldingā notiks Eiropas čempionāts badmintonā. Latvija būs pārstāvēta divas kategorijās ar trim sportistēm: Ieva Popi sieviešu vienspēlēs, kā arī sieviešu dubultspēļu pāri Katja Romanova & Liāna Lencevica.
Eiropas čempionātā, tāpat kā Olimpiskajās spēlēs, tiek noskaidroti čempioni piecās kategorijās: vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, jauktās dubultspēlēs. 
Eiropas čempionātā var piedalīties ierobežots spēlētāju skaits – 48 spēlētāji vienspēlēs un 32 pāri dubultspēlēs. Spēlētāji uz Eiropas čempionātu kvalificējās saskaņā ar Pasaules badmintona federācijas reitingu 23.februārī. No vienas valsts attiecīgajā kategorijā nevar piedalīties vairāk kā 4 dalībnieki.
Ieva Pope ir 1994.gadā dzimusi rīdziniece, kura jau četrus gadus nopietni trenējas Nīderlandē, spēlējot augstākās līgas klubā “Zijderveld Van BV”. Gatavojoties Eiropas čempionātam Ieva Pope apņēmusies piedalīties visos Nīderlandes Master turnīros, kas notiek reizi divās nedāļās. Līdz Eiropas čempionātam Ieva Pope piedalīsies arī vienā no Pasaules reitinga turnīriem – Victor Dutch International, kas notiks Nīderlandes pilsētā Vateringenā iepriekšējā nedēļā pirms Eiropas čempionāta. Atgādinām, ka 2016.gadā Ieva Pope Latvijas Olimpiādes badmintona turnīrā kļuva par absolūto čempioni, izcīnot zelta medaļas visās trijās iespējamās kategorijās. 
Siguldietes skolnieces Jekaterina Romanova un Liāna Lenvcēviča kopā spēlē jau kopš junioru vecuma. Viņas Pasaules reitinga turnīros piedalās jau trīs gadus, neskatoties uz to, ka Liāna Lencēviča ir dzimusi tikai 2001.gadā. Gatavojoties Eiropas čempionātam, siguldiešu pāris Jekaterina Romanova un Liāna Lenvcēviča 23.martā piedalīsies prestižajā Yonex Polish Open badmintona turnīrā Varšavā
Aizvadītajā gadā Liāna Lencēviča bija izcīnījusi trīs zelta medaļas U17 jauniešu turnīros, kā arī trīs zelta medaļas U19 junioru turnīros, tāpēc likumsakarīgi saņēma Latvijas badmintona federācijas Gada balvu kā “Gada juniors 2016”. Liāna Lencēviča 2015.gadā saņēma Latvijas badmintona federācijas Gada balvu kā “Uzlecošā zvaigzne 2015”. 
1997.gadā dzimusī Jekaterina Romanova par Latvijas Gada junioru tika atzīta 2015.gadā. 2017.gadā Latvijas čempionātā Talsos Jekaterina Romanova izcīnīja 2 zelta medaļas – sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Kopš 2017.gada janvāra Jekaterina Romanova ir uzaicināta spēlēt Francijas badmintona līgā Nozay badmintona kluba komandā.
“Mūsu spēlētājām piedalīšanās Eiropas čempionātā, kas notiek Dānijā, noteikti būs īpašs notikums. Dānijā, kā zināms, badmintons ir īpaši populārs, tur gaidāma gan fantastiska atmosfēra tribīnēs, gan ažiotāža ārpus badmintona laukumiem,” uzskata Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.
“Tas, ka Latvija būs pārstāvēta Eiropas čempionātā, turklāt divās kategorijās, ir uzskatāms par lielu panākumu. Nokļūšana uz Eiropas čempionātu ir jāizcīna piedaloties pasaules reitinga turnīros visa gada garumā,” informē Kristians Rozenvalds.
Atgādinām, ka 2014.gadā uz Eiropas čempionātu Kazaņā kvalificējās tikai Monika Radovska, 2015.gadā Eiropas čempionāts nenotika, jo tai gadā notika Eiropas spēles Baku, kur Latvija bija pārstāvēta trijās kategorijās: Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs, Kristīne Šefere un Ieva Pope sieviešu dubultspēlēs, Reinis Krauklis vīriešu vienspēlēs. 
Visplašākā Latvijas pārstāvniecība Eiropas čempionātā bija 2016.gadā, kad Latvija bija pārstāvēta četrās no piecām kategorijām: Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs, Niks Podosinoviks vīriešu vienspēlēs. Kristīne Šefere un Ieva Pope sieviešu dubultspēlēs, Kristīne Šefere un Niks Podosinoviks jauktajās dubultspēlēs. 
2016.gadā Kristīne Šefere sieviešu vienspēļu turnīrā izcīnīja dalīt 9.vietu, kas uzskatāms par visu laiku lielāko Latvijas badmintona sasniegumu, un tika atzīmēts arī ar Latvijas badmintona Gada balva “Gada sasniegums 2016”.
2017.gada 21.janvārī, saņemot Latvijas badmintona Gada balvu kā 2016.gada labākā spēlētāja, Kristīne Šefere paziņoja par savas sportiskās karjeras pārtraukšanu. Šis lēmums iespaidoja arī Eiropas čempionāta kvalifikāciju, jo pateicoties iepriekš iekrātajiem Pasaules reitinga punktiem Kristīne Šefere būtu ne tikai pati kvalificējusies sieviešu vienspēlēs. Viņa tiktu arī uz sieviešu dubultspēlēm kopā ar Ievu Popi, kā arī uz jauktajām dubultspēlēm kopā ar Niku Podosinoviku, tādējādi Latvija būtu pārstāvēta nevis divās, bet trīs kategorijās.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s