Jelgavā notiek Latvijas badmintonistu pludmales volejbola turnīrs

Svētdien, 30.jūlijā no plkst. 12 līdz 18 Jelgavā, Pasta salā notiek pludmales volejbola turnīrs Latvijas spēcīgākajiem badmintona spēlētājiem. Pasākumu rīko Latvijas badmintona federācija sadarbībā ar Latvijas volejbola federāciju, Jelgavas sporta servisa centru un sporta preču tirgotāju “Besport”. 
Turnīrā piedalīsies 32 Latvijas spēcīgākie badmintona spēlētaji no Rīgas, Talsiem, Olaines, Siguldas, Valmieras, Cēsīm, kā arī Ozolniekiem un Jelgavas. Turnīrā piedalīsies arī Latvijas čempione Monika Radovska, kura šobrīd pastāvīgi dzīvo Dānijā.
Uzvarētāji kā galveno balvu saņems biļetes uz Eiropas čempionātu pludmales volejbolā, kas no 16. līdz 20.augustam notiks Jūrmalā. Šādā veidā arī Latvijas badmintona federācija līdzdarbojas šī lielā notikuma reklamēšanā, aicinot arī pārējos Latvijas badmintona spēlētājus klātienē vērot Eiropas čempionāta spēles.
Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds ir ļoti gandarīts par šādu Latvijas sporta federāciju sadarbību. “Citkārt federācijas savā starpa konkurē gan par audzēkņiem, sponsoriem, mediju un skatītāju uzmanību. Tāpēc jo īpašs prieks par to, ka federācijas var vienoties par kopīgo,” uzskata Kristians Rozenvalds.
Pludmales volejbola turnīrs badmintona spēlētājem šobrīd ir ļoti aktuāls, jo vasarā, kad daudzos badmintona klubos ir atvaļinājumi, vadošie Latvijas badmintona spēlētāji ir bieži redzami spēlējot pludmales volejbolu. Nav grūti saskatīt arī līdzības starp badmintonu un pludmales volejbolu – tās ir gan gremdes, gan arī spēlētāju taktika dubultspēlēs.
Vienlaicigi turpat blakus Pasta salā Latvijas badmintonistiem būs iepsēja uzspēlēt krosmintonu (spīdmintonu), tādējādi pasākumā iesaistot vēl vienu sporta federāciju. Latvijas krosmintona federācijas prezidents Mārtiņš Žogots atgādina, ka arī līdz šim Latvijas spēcīgākie badmintona spēlētāji bieži ir piedalījušies krosmintona turnīros, piemēram Latvijas čempione badmintona Jekaterina Romanova ir izcīnījusi 2.vietu Pasaules čempionātā krosmintonā junioriem, bet Pauls Gureckis un Pauls Rozenvalds ir kaklā kāruši gan krosmintona, gan arī badmintona čempionātu zelta medaļas.
“Šādu turnīra rīkošana stiprina badmintona kopienu, veicina sadraudzību starp spēlētājiem un klubiem. Tā nav jauna ideja – līdzīgus turnīrus citos sporta veidos rīko arī citas federācijas. Mēs, protams, ceram, ka arī citu sporta veidu pārstāvji rīkos savējiem turnīrus badmintonā,” stāsta Kristians Rozenvalds.
Turnīra noslēgums ieplānots “Kreklukrogā”, kur notiks gan saviesīga kopā pasēdēšana, gan arī turnīra uzvarētāju apbalvošana.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s