Vecrīgā atklās “Četri balti krekli” mūzikas un kino pagalmu

Vecrīgā tiks atklāta literāri-muzikālā kluba “Četri balti krekli” virszemes versija – “Kreklu dārzs”. Apmekētāji vēl šogad varēs baudīt siltus vasaras vakarus, dzīvās mūzikas koncertus, vērot iemīļotas un vēsturiskas latviešu filmas, kā arī piedalīties cita veida dzīvespriecīgās izklaidēs. Jau 2.augustā “Kreklu dārzā” ieplānotas “Vislatvijas Normundu dienu” svinības, bet 4.augustā ar Andra Kiviča akustisko koncertu ieplānotas mūzikas un kino pagalma atklāšanas svinības.
“Šāda dārza atklāšana tika plānota jau kluba dibināšanas pirmsākumos, un nu pēc 17 gadu cītīgas domāšanas un gatavošanās tas nu ir gatavs. Esam priecīgi atklāt vietu, kur kopīgi būs skatāmas pašmāju filmas un klausāmi pašmāju mākslinieki,” stāsta kluba “Četri balti krekli” līdzīpašnieks Normunds Jakušonoks.
“Kreklu dārzā” ir iekārtoti galdiņi, bārs, neliela skatuve, kā arī liels ekrāns kino vakaru rīkošanai. “Pirmajos kluba dibināšanas gados tajā bieži notika jauno latviešu dzejnieku dzejas lasījumi. Nav izslēgts, ka mēs varētu atjaunot šo tradīciju,” turpina N. Jakušonoks.
Literāri muzikālais klubs “Četri balti krekli” tika dibināts 2000.gadā. Nosaukums dots, iedvesmojoties no savulaik cenzūras dēļ aizliegtās mākslas filmas “Elpojiet dziļi” (1967), kuras nosaukums sākotnēji bija “Četri balti krekli”. 
“Kreklu dārza” jeb mūzikas un kino pagalma atklāšanas svinības sāksies piektdien, 4. augustā plkst. 20:00 Vecpilsētas ielā 12, Rīgā. Atklāšanas svētkos ar akustisko koncertu uzstāsies dziesminieks, rokgrupas “Z-scars” līderis Andris Kivičs.
Savukārt tešdien, 2.augustā plkst. 20.00 kā izmēģinājums jeb “Kreklu dārza” atklāšanas pirmsballīte (pre-party) paredzēts atzīmēt “Vislatvijas Normundu dienu”, kur sevi un apmeklētājus muzikāli priecēs sekojoši Normundi: Jakušonoks, Rutulis, Štefenhāgens (Urbix), Bērzs, Ķietis un Pauniņš.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s