VEF Kultūras pilī unikāli “Flora” koka logi

Pēc vērienīgiem renovēšanas darbiem VEF Kultūras pilī, no 17. līdz pat 20.novembrim tiks organizēta plaša pasākumu programma, lai interesenti varētu aplūkot atjaunoto VEF Kultūras pili. Koka logu un durvju ražotājs “Flora” aicina pievērst īpašu uzmanību arī atjaunotās VEF Kultūras pils logiem. Visi logi no ārpuses izskatās ļoti līdzīgi tiem, kādi tur bija kopš 1960.gada, taču tie ir mūsdienu prasībām atbilstošiem visaugstākajiem tehniskiem rādītājiem.

“Tas bija ļoti grūts un izaicinošs uzdevums, jo “Flora” speciālistiem nācās no jauna izprojektēt katru no logiem, lai tie izskatītos kā oriģinālie, bet vienalicīgi arī nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošus tehniskos rādītājus. Šie logi jau nav vienādi, tie nav arī standarta. Tur ir gan taisnstūra formas, gan arkas, gan dažādu kontūru rūtis, gan elektroniski sensori un mehānismi, gan skaņu izolējoši materiāli, gan ugunsdroši materiāli. Katram izstrādājumam atsevišķi bija jāapvieno vēsturiskais izskats ar tam paredzēto funkcionalitāti un mūsdienu tehniskiem parametriem” stāsta SIA “Flora” direktors Edijs Vegners.
VEF Kultūras pils logiem ir izcilas siltuma un skaņas izolācijas īpašības. Loga rāmī iestrādāts ekstrudētais putupolistirols, lai samazinātu konstrukcijas siltumvadītspēju un arī svaru. Gan iekšējā, gan ārējā vērtne veras uz iekšu. Abām vērtnēm izmantota mūsdienīgā Roto NT furnitūra ar T-veida dekoratīviem rokturiem. Ārējai vērtnei rokturis ekspluatācijas ērtībai nav novietots dekoratīvās līstes vidū, bet konstruktruktīvi to iespējams novietot uz savires līstes.
Logu ārējā vērte ir 47mm bieza ar 4mm vienkārtas stiklojumu, iekšējā vērte ir 78mm bieza ar divkameru 40mm stikla paketi un 2 blīvējuma kontūriem. Logu siltumvadītspējas koeficients nevienai loga konstrukcijai nav llielāks par UW=0,88 W/m2K (aprēķināts saskaņā ar DIN EN ISO 10077-1), skaņas izolācija ap 40 dB.
1960. gadā pabeigtā VEF Kultūras pils kopš tās uzcelšanas nebija piedzīvojusi kapitālo remontu. Jau pirms vairākiem gadiem tika atzīts, ka celtne, kurā darbojās vairāki desmiti māksliniecisko kolektīvu, ir kritiskā tehniskā stāvoklī. Lēmumu par VEF kultūras pils atjaunošanu Rīgas dome pieņēma 2010. gadā.
Pils rekonstrukcijas gaitā ir veikti vairāki telpu uzlabojumi un pārplānojumi, akustikas un aprīkojuma modernizācija, būtiski palielināta telpu funkcionalitāte, ierīkota arī mūsdienīga skaņu ierakstu studija un modernizēts VEF vēstures muzejs. VEF Kultūras pils ir lielākais kultūras centrs Latvijā, tā būs moderna vide kultūrvēstures iepazīšanai, augstvērtīgām mākslas izpausmēm, radošai iniciatīvai un inovatīvu ideju īstenošanai!
VEF Kultūras pils noteikti būs ne tikai Rīgas vīzītkarte, bet arī viens no objektiem, ar kuriem SIA “Flora” turpmāk leposies savās prezentācijās. Iepriekš kā redzamākie SIA “Flora” sadarbības piemēri tika uzskaitīti Latvijas Valsts Meži jaunā biroja ēka, Ķemeru sanatorija, “Zoltners” restorāns Tērvetē, kā arī daudzas privātmājas un individuālie objekti.
SIA “Flora” tika izveidots kā ģimenes uzņēmums 1991.gadā. No mazas galdniecības tā 26 gadu laikā izaugusi par Eiropas līmeņa ražotni, kas piedāvā visa veida logus, fasāžu sistēmas, jumta logus, futerlogus, mansarda stiklojumu, durvis un izpilda Eiropas vadošo jumta logu ražotāju pasūtījumus sarežģītu detaļu izgatavošanā. Kā blakusprodukts uzņēmumā tiek ražotas arī kokskaidu apkures briketes. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 100 darbinieku. Uzņēmuma ražotne un birojs atrodas Jelgavā. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta arī uz Lielbritāniju, Franciju, Spāniju, Zviedriju, Ungāriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Īslandi, Šveici, kā arī Lietuvu un Igauniju.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s