8.aprīlī tiks noskaidroti Latvijas junioru un senioru čempioni skvošā

7. un 8.aprīlī “Pepsi centra” skvoša kortos norisinās 16. Latvijas čempionāts skvošā junioriem un senioriem. Tiks noskaidroti uzvarētāji U13, U15 un U17/19 vecuma grupās junioriem, kā arī senioriem 35+, 40+, 45+ un 50+ vecuma grupās.

“Iepriekšējos gadus Latvijas čempionātā junioru un senioru spēles notika saīsinātā versijā – līdz 2 geimu uzvarai, turklāt visas spēles norisinājās vienā dienā. Šogad Latvijas čempionātā junioriem un senioriem notiks pilnvērtīgas spēles līdz trīs geimu uzvarai, un čempionāts norisināsies divu dienu garumā, tāpat kā Latvijas čempionāta pamatturnīrā, kurš šogad notiks novembrī, reizē ar Latvijas simtgadi,” stāsta Latvijas skvoša federācijas valdes locekle Baiba Lulle. 
Latvijas čempionātus orgnanizē Latvijas skvoša federācija. Latvijas čempionātā junioriem šogad piedalās 40 juniori, savukārt par senioru čempionu cīnās 38 seniori.

>>> Skatīt Latvijas čempionāta junioriem un senioriem spēļu sarakstu un rezultātus

Baiba Lulle piebilst, ka šī gada aprīlis būs ļoti piesātināts ar skvoša notikumiem, jo aprīlī notiek ne tikai Latvijas čempionāts junioriem un senioriem, bet arī Latvijas – Igaunijas izlašu turnīrs, kā arī Rīgā notiks Eiropas komandu čempionāts. 
12. aprīlī, spēkiem mērosies Latvijas un Igaunijas vīriešu, sieviešu un junioru izlases. Šis būs 11. ikgadējais abu valstu izlašu turnīrs, kas pārmaiņus notiek Igaunijā un Latvijā. Pērn, tāpat kā 2016. gadā Latvija igauņus pievarēja pārliecinoši, tomēr kopējā desmit gadu bilance ir 6:4, par labu igauņiem. Pērn pirmo gadu pieaugušo izlašu sastāvi papildināti ar divām juniorēm un diviem junioriem, kuri spēkosies arī šogad. 
No 25. līdz 28. aprīlim Rīgā notiks Latvijas skvoša vēsturē vērienīgākais notikums – Eiropas komandu čempionāts (ETC) skvošā 3. divīzijai. Sacensībām pieteikts rekordliels izlašu skaits: 30 komandas, no tām 10 sieviešu un 20 vīriešu izlases. Citviet iepriekš dalībvalstu bija par 30-50% mazāk. 
Dalībnieku vidū ir vairākas komandas, kas iepriekš startējušas 2. divīzijā, kā arī tādas, kas tajā pretendē iekļūt, tādējādi Latvijai iekļūt 2. divīzijā, izcīnot 1. vai 2. vietu, nebūs viegli. Lielākas cerības ir sieviešu izlasei, kuras līdere būs vienīgā Latvijas profesionālā spēlētāja Ineta Mackeviča (PSA reitingā 85.), kas līdz šim ETC nav zaudējusi nevienu spēli. Līdz šim augstākais sasniegums Latvijai ETC bija dāmu komandas (Ineta Mackeviča, Baiba Lulle, Liene Rieba) izcīnītā bronza Amsterdamā 2013. gadā. 
Latvijas sieviešu izlases konkurentes būs Baltkrievija, Ukraina, Igaunija, Norvēģija, Rumānija, Zviedrija, Turcija, Luksemburga, Itālija. Vīriešu komandām konkurence būs lielāka: Latvija, Baltkrievija, Ukraina, Igaunija, Grieķija, Norvēģija, Rumānija, Zviedrija, Turcija, Luksemburga, Monako, Horvātija, Gibraltārs, Gērnsija, Islande, Menas sala, Džērsija, Lihtenšteina, Lietuva, Krievija. 
Informācija par sacensībām būs atrodama:
LSF mājaslapā Squash.lv, kā arī ETC Rīgā mājaslapā etc3latvia.lv.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s