Eiropas komandu čempionātā skvošā Rīgā uzvar zviedri un ukrainietes

Rīgā notikušajā Eiropas komandu čempionātā skvošā 3.divīzijai sievietēm uzvaru izcīnīja Ukrainas, vīriešiem – Zviedrijas izlase. Dāmām sudrabs Itālijai, bronza Norvēģijai. Vīriešiem pirmo reizi sudrabu izdevās izcīnīt Horvātijas sportistiem, savukārt bronza Ukrainai, kura, tāpat kā apakšgrupā, arī cīņā par trešo vietu pārspēja Latvijas trenera Arņa Tihvinska trenēto Krievijas izlasi. 

Pirmo divu vietu ieguvējas iegūs tiesības spēlēt ETC 2. divīzijā. Ja Itālijas sievietes 2.divīzijā spēlē regulāri, tad Ukrainas sieviešu izlase šīs tiesības izcīnīja pirmo reizi. Zviedrijas vīriešu komandai jau ir 2. divīzijas pieredze, arī Horvātija ir spēlējusi 2.divīzijā pirms diviem gadiem, bet tur tā tika uzaicināta uz turnīru netikušas citas komandas vietā kā nākamā pretendente. 
Latvijas izlasēm neizdevās labākais starts: dāmām – 6. vieta, vīriešiem – 16. vieta. Sievietes apakšgrupā pārliecinoši pārspēja Monako, bet piekāpās turnīra medaļniecēm Ukrainai un Norvēģijai, savukārt ļoti līdzīgā cīņā par 5. vietu, vienu spēli uzvarot un divās piekāpjoties tikai piecos geimos, nācās atzīt arī Igaunijas pārākumu. 
Vīrieši apakšgrupā pārspēja baltkrievus, zaudēja Gibraltāram un Grieķijai, vēlāk cīņā par 9.-16. vietu piekāpās Islandei, ar tikai viena geima starpību arī Rumānijai un pēdējā spēlē – kaimiņiem lietuviešiem. 
Eiropas Skvoša federācijas viceprezidents Marsels Borsts uzsvēra, ka Eiropas komandu čempionāts Latvijā pulcējusi ne tikai lielāku komandu un dalībvalstu skaitu kā citkārt, bet būtiski audzis arī spēļu līmenis. Marsels Borsts arī uzteica Latvijas skvoša federāciju par augsto turnīra organizācijas līmeni un federācijas valdes priekšsēdētājam Raivim Lucijanovam pasniedza atzinības zīmi. 
“Mūsu vēlme bija atvest uz Latviju iespējami augsāka līmeņa skvošu, lai dotu izaugsmes motivāciju gan junioriem, gan pieaugušajiem skvoša spēlētājiem, kā arī vairot skvoša popularitāti Latvijā. Arī Latvijas skvoša federācijas valdei šis bija grūts, bet labs augsta līmeņa sacensību organizācijas treniņš, kurš, cerams, noderēs, rīkojot nākamos turnīrus,” par čempionāta norisi gandarīts Raivis Lucijanovs. 
Līdz šim vērienīgākais skvoša pasākums Latvijā – Eiropas komandu čempionātā skvošā 3.divīzijai notika no 25. līdz 28. aprīlim Rīgā, “Pepsi centrā”. Eiropas komandu čempionātā piedalījās 27 izlases – 9 sieviešu un 18 vīriešu izlases no 20 valstīm. Turnīra startēja faktiski visas spēcīgākās šīs līgas komandas, tostarp tās, kas pērn startēja 2. divīzijā. 
ETC notiek kopumā trīs divīzijās. 1. un 2. divīzijas turnīri šogad notiks no 2. līdz 5. maijam Polijā, Vroclavā. 
Eiropas komandu čempionātu atbalstīja Poligrāfijas grupa Mūkusala, CIDO Grupa, Reklāmas aģentūra “Promoter”, SRC Sigulda, Medsport, Tukuma piens “Baltais, čempionātu līdzfinansēja arī no valsts budžeta līdzekļiem. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s