Jelgavā gaida badmintonistu Remi Rossi no 15609 km tālās Taiti

Pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia Inernational” piedalīsies 40 valstu pārstāvji, taču vistālāk no Latvijas ir Taiti, kuru Jelgavā pārstāvēs Okeānijas divkārtējais vicečempions Remi Rossi.

Remi Rossi informē, ka Latvijas turnīram gatavojas, taču par Latviju un Baltiju viņam ir maz informācijas. “Latvijā būšu pirmo reizi, tāpēc sagaidu neaizmirstamus iespaidus. Esmu laimīgs par to, ka pateicoties badmintonam un starptautiskajām sacensībām man ir iespēja iepazīt pasauli un citu tautu kultūru,” stāta Remi Rossi, piebilstot, ka būdams vēl junioru vecumā, viņš savulaik ir apmeklējis Austrāliju, Jaunzēlandi un Fidži.
Šobrīd Remi Rossi uzturas Francijā, jo Lionas universitātē mācās par sporta treneri skolotāju. Uzreiz pēc mācībām Remi Rossi steidzas uz treniņiem. Viņš atzīst, ka apvienot mācības ar treniņiem nav viegli, kaut gan dažreiz viņam ir atļauts neapmeklēt kādu no universitātes lekcijām sakarā ar sacensībām un čempionātiem. “Universitātē zina, ka, ja neesmu lekcijas, tad esmu sacensībās, lai aizstāvētu savas valsts vai kluba godu badmintona laukumā. Tas ir attaisnojošs iemesls,” stāsta Remi Rossi, piebilstot, ka gadā piedalās vairāk nekā 20 turnīros.
Taiti ir sala, kas atrodas Klusajā okeānā, 15609 kilometrus no Latvijas. Kādreiz tā bija Francijas kolonija, tādēļ visi Taiti iedzīvotāji saņēma Francijas pilsoņa statusu un perfekti pārvalda franču valodu. Divdesmit divus gadu vecais badmintonists Remi Rossi nav izņēmums – viņš brīvi runā franču, angļu un taitiešu valodā.
Pirmās badmintona sacensības nākamais Okeānijas divkārtējais vicečempionam vīriešu vienspēlēs un vīriešu dubultspēlēs bija 10 gadu vecumā. Viņš ļoti labi atceras šo spēli un savu pirmo zaudējumu, kas viņu motivēja nekad nepadoties. Savu sudraba medaļu Okeānijas čempionātā vīriešu vienspēlēs Remi Rossi izcīnīja 2016.gadā, finālā zaudējot Ašvantam Gobinathanam no Austrālijas. Savukārt tajā pašā čempionātā vīriešu dubultspēlēs pāris Remi Rossi & Leo Cucuel finālā divos setos zaudēja Austrālijas pārim Matthew Chau & Sawan Serasinghe. Otro reiz par Okeānijas vicečempionu Remi Rossi kļuva 2018.gadā, finālā zaudējot austrālietim Abhinav Manota.

Pasaules badmintona reitingā Remi Rossi šobrīd ir 219.vietā. Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International” Remi Rossi ir izsēts pamatturnīrā, un 1/16 finālā tiksies ar Lukas Zevl no Čehijas.

>>> Skatīt Remi Rossi profilu Pasaules badmintona reitingā
>>> Skatīt Remi Rossi profilu Wikipedia

_____________________________________________________________________

Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja
RISEBA Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas 3.kursa students Kristīne Trukšāne

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s