RTU students Reinis Krauklis – Latvijas XXIX Universiādes badmintonā absolūtais čempions

IMG_8561RTU students un Latvijas 2019.gada čempions jauktajās dubultspēlēs un vicečempions vīriešu vienspēlēs un dubulspēlēs Reinis Krauklis 2.martā notikušajā Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrā izcīnīja visas trīs iespējamās zelta medaļas, tādējādi kļūstot par Latvijas XXIX Universiādes badmintona absolūto čempionu. Reinis Krauklis uzvarēja vīriešu vienspēlēs, vīriešu dubultspēlēs pāri ar RTU maģistrantu Kasparu Zaķi, kā arī jauktajās dubultspēlēs pāri ar Terēzi Balodi.

Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrā piedalījās 26 dalībnieki, kuri pārstāvēja sešas Latvijas augstskolas, tai skaitā RTU, RSU, LU, LLU, DU un LSPA. Turnīrā piedalījās arī 5 ārvalstu studenti, kuri pārstāvēja Vāciju, Indiju un Šrilanku. Tāpat jāatzīmē, kā turnīrā piedalījās ne tikai pieredzējuši badmintona spēlētāji, bet arī savas augstskolas patrioti no citiem sporta veidiem, tai skaitā LSPA studente un kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kura piedalījusies Soču un Phjončhanas Olimpiskajās spēles, kā arī LLU studente un florboliste Laura Skujevska.

Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrā piedalījās arī Latvijas 2019.gada čempioni, tai skaitā Reinis Krauklis un Jekaterina Romanova, kuri, saprotams, bija favoriti. RTU students Reinis Krauklis izcīnīja visas trīs iespējamās zelta medaļas, tādējādi kļūstot par Latvijas XXIX Universiādes badmintona absolūto čempionu. Savukārt LSPA studente Jekaterina Romanova uzvarēja sieviešu vienspēļu turnīrā, izcīnīja 2.vietu sieviešu dubultspēlēs un 3.vietu jauktajās dubultspēlēs, tādējādi saņemot visu kalumu medaļas.

Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrā tika noskaidroti uzvarētāji visās piecās badmintona disciplīnās – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs. Individuālie rezultāti tikai iekļauti arī Latvijas XXIX Universiādes kopvērtējumā.

Vīriešu kopvērtējumā 1.vietu izcīnīja RTU (104 punkti) , 2.vietā – LLU (44 punkti), 3.vieta – RSU (29 punkti), 4.vieta – LSPA (22 punkti), 5.vieta – DU (3 punkti).

Sieviešu kopvērtējumā 1.vieta RTU (76 punkti), 2.vieta – LSPA (44 punkti), 3.vieta – LU (35 punkti), 4.vieta – LLU (29 punkti), 5.vieta – RSU (27 punkti), 6.vieta – DU (22 punkti).

Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīrs notika Jelgavā, sestdien, 2.martā. Atgādinām, ka Latvijas Badmintona federācija, sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību, ir noteikusi fiksētu Latvijas Universiādes badmintona turnīra norises laiku – marta pirmo sestdienu. Šajā dienā Latvijas badmintona kalendārā netiks plānotas citas nozīmīgas badmintona sacensības, savukārt augstskolas, treneri un studenti jau savlaicīgi var plānot savu līdzdalību  Latvijas Universiādes badmintona turnīrā.

Lai motivētu Latvijas badmintonistus piedalīties Latvijas Universiādes badmintona turnīrā, tam ir noteikts fiksēts Latvijas badmintona reitinga koeficients – 6. Tādējādi Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīra uzvarētāji saņems 600 reitinga punktus.\

>>> Skatīt Latvijas XXIX Universiādes badmintona turnīra dalībnieku un spēļu sarakstu
>>> Skatīt Latvijas XXIX Universiādes kopvērtējumu badmintonā
>>> Skatīt bilžu galeriju Inbox Foto