Ineta Mackeviča kvalificējas uz Pasaules čempionātu skvošā

Latvijas skvoša spēlētāja Ineta Mackeviča ir kvalificējusies startam Pasaules čempionātā skvošā, kas šogad no 23.februāra līdz 3.martam notiks ASV, Čikāgā. Tas ir ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas skvošā nebijis sasniegums.

Tiesības startēt Pasaules čempionātā izcīna 64 labākie vīriešu un sieviešu skvoša spēlētāji. 56 labākie kvalificējas saskaņā ar Pasaules skvoša reitingu 2019. gada janvārī, bet astoņi ir uzaicinātie spēlētāji, kuri uzvarējuši Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīros, kā arī Pasaules junioru empioni. Ja kādam no šiem 8 spēlētājiem vietu čempionātā garantē vieta reitingā vai kāds nevar piedalīties, tiek uzaicināti pēc reitinga nākamie spēlētāji. Tieši šāda iespēja pavērās Inetai Mackevičai, kura pašlaik atrodas 63. pozīcijā profesionālo spēlētāju pasaules (PSA) reitingā. 
Pirmajā spēlē Pasaules čempionāta Inetai Mackevičai nāksies cīnīties ar kādu no pirmajām 32 reitingā esošajām spēlētājām. PSA spēļu un Pasaules čempionāta formāts paredz izstāšanos no turnīra līdz ar pirmo zaudēto spēli. 
“Protams, tās ir spēcīgas, pasaules elites spēlētājas, bet nav tā, ka neviena no šīm 32 nebūtu uzvarama. Viss būs atkarīgs no pašas un pretinieces snieguma konkrētajā dienā, kā arī izlozes un veiksmes,” spriež Ineta Mackeviča. 
Līdz Pasaules čempionātam Latvijas sportiste no 6. līdz 10. februārim vēl startēs 30 tūkstoš ASV dolāru vērtā PSA reitinga turnīrā ASV, Sinsinati, kur viņa ir izsēta kā 9/16 no 24 dalībniecēm. 
Ineta Mackeviča ir deviņkārtēja Latvijas čempione skvošā un vienīgā Latvijas profesionālā skvoša spēlētāja. Skvošu Ineta Mackeviča sāka spēlēt Liepājā, kur viņa savulaik spēlējusi arī tenisu. Pašlaik treniņu bāze profesionālo prasmju attīstīšanai Inetai Mackevičai ir Vācijā, Paderbornā.
Latvijas Skvoša federācijas valdes priekšsēdētājs Māris Macijevskis norāda, ka iepriekšējo gadu federācijas ieguldītais darbs dažādos veidos atbalstot Inetu Mackeviču šobrīd realizējies ar būtisku panākumu un noteikti pievērsīs lielākas sabiedrības daļas uzmanību skvošam. Latvijas Skvoša federācija pateicas Inetas Mackevičas atbalstītājiem Liepājas pilsētas pašvaldībai un vienam no vadošajiem medicīnas preču un tehnoloģiju piegādātājiem un ieviesējiem Latvijā, SIA “Amerikas Baltijas Tehnoloģiju Korporācija”, kā arī LSF atbalstītājam Latvijas Sporta federāciju padomei.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s