Baltijas junioru turnīrā dubultuzvara igaunietei Eveli Melkai

Baltijas junioru turnīra par šā gada 1.posma absolūto čempioni kļuvusi talantīgā Igaunijas spēlētāja Eveli Melka, kura uzvarēja abās čempionu grupās – meiteņu GU19 un zēnu un meiteņu apvienotajā BU19 grupā.

Eveli Melka finālā beidzot izdevās pārspēt jelgavnieku Augustu Ūbeli, kurš iepriekšējos turnīros pēdējā gada laikā bija pārspējis Eveli Melka. Trešais BU19 grupā jelgavnieks Lukass Kančs.

GU 19 grupā 2.vietu izcīnīja pērnaviete Laura Lisa Lillelehta, bet bronza Unai Ulmanei no Ozolniekiem. Kopā ar ievērojami vecākām meitenēm spēlēja arī U15/13 grupas meitenes, kuru atsevišķajā vērtējumā labākā bija jaunākā grupas spēlētāja – 12 gadīgā jelgavniece Sonora Liepa.

BU15/13 grupā sīvā cīņā uzvara rīdziniekam Ralfam Vītolam, sudrabs – madonietim Robertam Petruškevičam, bronza – Tallinas pārstāvim Martinam Etverkam.

Ceļš uz zeltu mazākajiem – U11 jauktās grupas spēlētājiem izvērtās dramatisks. Pļaviņiete Anita Vītola parādīja cīņassparu un ar 2:1 uzvarēja Tallinas jauno spēlētāju Oskaru Taltu, kurš Anitu Vītolu arī trīs geimos iepriekš bija pārsējis apakšgrupas spēlēs. Trešais Lukas Press no Tallinas.

U11 grupa pirmo reizi tika ieviesta iepriekšējā Baltijas junioru turnīrā decembrī un, pateicoties jauno spēlētāju interesei, ir pat kuplāka kā U13 grupas.

Sacensības notika 7. martā Rīgā, “Pepsi” skvoša centrā. Turnīrā piedalījās 35 no pieteiktajiem 38 dalībniekiem. Diemžēl, baidoties no vīrusa, uz turnīru nebraukt nolēma Lietuvas spēlētāji.

Baltijas junioru turnīru atbalstīja Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, kā arī ilgadējie skvoša sacensību atbalstītāji sporta preču zīmols “Salming” un AS “Tukuma piens” (Baltais).

Nākamais šā gada Baltijas junioru turnīru posms plānots 5. decembrī.

>>> Skatīt Baltijas junioru turnīra rezultātus