Oliver Latvija – spēcīgākā Latvijas vīriešu badmintona komanda

Latvijas badmintona federācija ir noskaidrojusi Latvijas spēcīgāko vīriešu badmintona komandu – “Oliver Latvija”. Otrajā vietā “TopMedia” komanda no Baložu badmintona kluba. Trešo vietu izcīnīja otra komanda no Baložu badmintona kluba – “Fisher”, bronzas finālā uzvarot LLU komandu. “Ceresit” vārdā nosauktajā vīriešu komandu kausā Jaunolaines sporta namā piedalījās 65 spēlētāji no 12 komandām.

Finālā “Oliver Latvija” pārliecinoši uzvarēja “TopMedia” komandu. Spēlēs sākumā savas vienspēles uzvarēja “Oliver Latvija” spēlētāji Andis Bērziņš (20:10 pret Viesturs Bajārs) un Pauls Gureckis (20:6 pret Uģis Briedis), savukārt Reinis Krauklis nocīnījās neizšķirti (20:20) pret “TopMedia” komandas līderi Niku Podosinoviku. Pirmajā vīriešu dubultspēlē “Oliver Latvija” pāris Artūrs Ķelpe & Teodors Kerimovs palielināja rezultāta starpību par vēl 10 punktiem (20:10 pret Viesturs Bajārs & Valters Liepkalns), bet noslēdzošajā dubultspēlē “TopMedia” pāris 4 punktus atguva (20:24 pret Pauls Gureckis & Reinis Krauklis), bet ar to bija par maz. “Oliver Latvija” finālspēlē uzvarēja ar rezultātu 100:70. Finālspēli tiešraidē translēja Sportacentrs TV.

“Ceresit” vīriešu komandu kauss notika Badminton 100 formātā, komandām savā starpā spēlējot līdz 100 punktiem. Sākumā viena pēc otras ir trīs vienspēlēs, līdz uzvarošā komanda iegūst attiecīgi 20, 40 un 60 punktus, bet pēc tam seko divas dubultspēlēs, pirmā līdz uzvarošās komandas 80.punktam, bet otrā būs noslēdzošā līdz uzvarošas komandas 100.punktam. 

“Ceresit” vīriešu komandu kauss ksomandās bija pieteikti vairāki Latvijas esošie un bijušie čempioni badmintonā, tai skaitā Pauls Gureckis, Teodors Kerimovs, Reinis Krauklis (“Oliver Latvija”), Uģis Briedis, Mārtiņš Kažemaks, Niks Podosinoviks (“TopMedia”), Edijs Līviņš (“Fisher”), Jānis Kalniņš (Olaine) un Uldis Ābeltiņš (Valmieras badmintona klubs).

“Ceresit” vīriešu komandu kausā piedalījās 12 komandas, tai skaitā pa divām komandām no Liepājas, Valmieras un Baložiem, kā arī komandas no Jelgavas, Penkules, Emburgas, Olaines, un komandas no organizācijām LLU un “Oliver Latvija”.   

12 komandas bija sagrupētas 4 apakšgrupās, katrā pa trim komandām. Apakšgrupu uzvarētāji tālāk cīnījās par medaļām A līgā un “Ceresit” balvām. Apakšgrupu 2.vietas ieguvēji savā starpā noskaidroja uzvarētājus B līgā (Valmieras badmintona klubs), bet apakšgrupu 3.vietas ieguvēji noskaidroja  uzvarētājus C līgā (Valmieras bērnu sporta skola).

“Ceresit” vīriešu badmintona komandu kauss, kurš sākotnēji bija ieplānots 21.martā un nevarēja notikt Ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ, tika pārcelts uz svētdienu, 28.jūniju. Norises vieta palika nemainīga – Jaunolaines sporta nams. Netika mainīts arī turnīra nolikums, taču mainījās pieteikšanās termiņš un norises laiks. 

“Ceresit” vīriešu komandu kauss ir viens no nozīmīgākajiem turnīriem, jo būtībā ir kā aizsākums Latvijas vīriešu komandu čempionātam. “Tieši tāpēc mēs šo turnīru vēlējāmies sarīkot vēl šajā pusgadā, lai pēcāk, skatoties uz šo pieredzi un uzklausot klubus, kopīgi lemtu par to, kā šo ieceri tālāk attīstīt. Daudzviet pasaulē šādi vīriešu un sieviešu komandu turnīri ir kā pastāvīgas līgas visas sezonas garumā, cituviet tas komandu sabraukums,” stāsta Latvijas badmintona federācijas Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs, kurš atbildīgs par Latvijas nozīmīgāko pieaugušo turnīru norises laiku, vietu un nolikumu apstiprināšanu.

“Ceresit” vīriešu komandu kausa uzvarētāji balvās saņēma ikvienā mājsaimniecībā noderīgo “Ceresit” Aero 360° mitruma absorbentu, kas palīdz efektīvi novērst alerģijas, samazinot mitrumu, kas izraisa pelējuma un putekļu ērcīšu attīstību, kuras ir tādu alerģiju kā deguna aizlikums, astma, ekzēma un citu cēlonis.

>>> Skatīt spēļu un spēlētāju sarakstu Tournamentsoftware.com