Arī 2. Ģimeņu turnīrā skvošā uzvar jelgavnieki

Jelgavnieki arī šogad uzvarēja Ģimeņu turnīrā skvošā, kurš notiek jau otro gadu pēc kārtas. Pamatgrupā spēcīgākās ģimenes titulu aizstāvēja Jelgavas skvoša trenera Baiba Lulle & Pauls Rozenvalds. Šogad pirmo reizi tika izveidota +U13 grupa, kurā vismaz vienam no spēlētājiem bija jābūt jaunākam par 13 gadiem. Arī šajā grupā uzvarēja jelgavnieki – Sonora Liepa ar brālēnu Sandi Rakišu. 

Pamatgrupā 2.vietas kauss arī tēvam un dēlam no Jelgavas – Armandam un Lukasam Kančiem, trešā vieta rīdziniekiem Gatim un Ralfam Vītoliem. 

Spriedzes pilns izvērtās pusfināls starp pagājušā gada bronzas godalgas ieguvējiem Kančiem ar jelgavniekiem Uldi un Unu Ulmaņiem, kuri pērn izcīnīja 2.vietu. Tā kā abu spēlētāju punktu summa četros geimos bija identiska, 1.numuriem nācās izspēlēt vienu “zelta punktu”, kurā veiksmīgāks bija Lukass Kančs.

Tikpat vētrains izvērtās + U13 grupas fināls. Par pārējiem bērniem galvastiesu pārākā un sacensībās piēeredzjušākā Sonora Liepa savam cīņubiedram Sandim Rakišam atstāja uzdevumu divos geimos dabūt vismaz 6 punktus, kas nebija vienkāršs uzdevums cīņā pret daudz pieredzējušāko un profesionālāko, bet divu grupu spēlēs gana nogurdināto Ivo Strodu. Tuvu spēles izskaņai Sanda izcīnītais 6.punkts tika sveikts ar atbalsta grupas gavilēm.

“Cīņas vairākās spēlēs izvērtās ļoti spraigas un emocionālas, cīnoties par katru punktu. Ko vienā spēlē zaudēja viens spēlētājs, nākamajā centās atspēlēt komandas biedrs. Tādējādi nereti spēlētājiem nācās koncentrēties un cīnīties par katru punktu pat ar lielāku atdevi kā reitinga turnīros, kuros svarīgs ir tikai uzvarēts geims, nevis visi mazie punkti, turklāt, kad atbildība ir ne tikai par sevi, bet arī par savu tuvinieku. Beigās gan uzvarēja draudzība – visas ģimenes, kuras bija piepildījušas dienu ar iemīļotajā sporta veidā gūtajām emocijām un savstarpējo atbalstu,” sacensību gaitu komentēja Latvijas Skvoša federācijas (LSF) valdes locekle, turnīra organizatore Baiba Lulle. 

“Lai arī vairākām komandām pēdējā brīdī dažādu iemeslu, tostarp, traumu dēļ no iecerētās dalības nācās atteikties, liels prieks, ka komandu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu ir teju dubultojies. Šāda formāta potenciāls ir vēl lielāks, un ņemot vērā arī LSF mērķi skvošu popularizēt kā kopīgu ģimenisku sporta veidu, turnīrs tiks rīkots arī nākamgad,” sola LSF pārstāve Baiba Lulle.

Sacensībās šogad piedalījās 36 spēlētāji 18 komandās – 12 komandas pamatgrupā un 6 piedalījās +U13 grupā. Sacensības notika 1.augustā Rīgā, Pepsi centrā. Iepriekš 28. martā iecerēto Latvijas Ģimeņu turnīru skvošā nācās pārcelt Covid-19 vīrusa krīzes dēļ. 

2. Ģimeņu turnīrs skvošā notika ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Turnīra uzvarētājiem balvas sarūpēt palīdzēja LSF atbalstītājs sporta preču zīmols “Oliver”.