Latviete Alūksnes ezerā uzvar Pasaules čempionātā

Alūksnē no 10. līdz 11.jūlijam notika Pasaules čempionāts GT30 ātrumlaivu klasē. Pasaules čempionātam bija reģistrējušies dalībnieki no astoņām valstīm, pat mērojot 6000 km. Latvijai šis Pasaules čempionāts ir nozīmīgs ne tikai ar to, ka tas notika Latvijā, bet jo īpaši tāpēc, ka Pasaules čempionāta zelta medaļu izcīnīja Latvijas pilote Laura Lakovica-Lakovica.

Gandarījumu un lepnumu par Lauras Lakovicas-Lakovicas izcīnīto pasaules čempionāta zelta medaļu pauda arī Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Atis Slakteris.

“Šīs sacensības parāda atkalredzēšanās prieku un to, ka sportisti ir izslāpuši pēc sacensībām. Esam patiesi priecīgi, ka ir ieradušies dažādu valstu pārstāvji, kas mērojuši tālu ceļu, lai piedalītos starptautiska mēroga sacensībās. Kuplais sportistu pulks un sāncensība divu dienu svelmainajā saulē parādīja neizsīkstošo sacensību garu un vēlmi tikties,” uzsvēra Atis Slakteris.

“Federācijas vārdā vēlos paust gandarījumu par sacensību izdošanos, pateicību Alūksnes novada pašvaldībai par sadarbību un atbalstu daudzu gadu garumā un  “Nord Ost Alūksne” komandai par uzņemšanu un sacensību organizēšanu. Paldies visiem sportistiem, tiesnešiem, atbalstītājiem, līdzjutējiem un skatītājiem. Šis ir tikai sezonas sākums un gaidīsim nākamos titulus,” pateicās Atis Slakteris.

Latvijas Ūdens motosporta federācija gaida visus pilotus un komandas, kā arī ūdens motosporta līdzjutējus 7.augustā Aizkrauklē Baltijas čempionātā.

Pasaules čempionāts četros iebraucienos 

Brīvajos treniņbraucienos pirmajā sešiniekā ierindojās Laura Lakovica-Lakovica, Ēriks Rennes Pīlaks (Erik Rennes Pihlak) no Igaunijas, Adams Vrenklers (Adam Wrenkler) un  Hilmers Vibergs (Hilmer Wiberg) no Zviedrijas, Noels Vanttinens (Noel Vanttinen) no Somijas un sešinieku noslēdza alūksnietis Roberts Minings. 

Dalību sacensībās nodrošināja laika kontroles braucieni (time trial) un kvalifikācijas braucieni. 18 dalībnieki kvalificējās saskaņā ar Alūksnes ezera starptautisko trases homologāciju.

Pats pasaules čempionāts izvērtās spraigs, spriedzes pilns, kas attiecīgi rezultējās iebraucienu atkārtošanā. Kopumā norisinājās četri iebraucieni. 

Pirmajā iebraucienā pirmais sešinieks parādīja stabilu sniegumu, un pēc restarta punktus ieguva Laura Lakovica-Lakovica, igauniete Karola Sodla (Karol Soodla), zviedri Viljams Sjostroms (William Sjostrom) un Hilmers Vibergs (Hilmer Wiberg), igaunis Ēriks Rennes Pīlaks (Erik Rennes Pihlak), kurš trešajā iebraucienā piedzīvoja sadursmi, un lietuvietis Mantas Kukcinavičus (Mantas Kukcinavicius), kurš otrā iebraucienā iztājās un neturpināja savu dalību.

Otrajā iebraucienā tāpat uzvarēja Laura Lakovica-Lakovica, viņai sekoja K.Soodla, norvēģis Andre Solvangs, zviedri V.Sjostroms un H.Vibergs un polis Jakubs Ročnovskis (Jakub Rochnowski), bet trešajā iebraucienā L.Lakovica-Lakovica, K.Soodla un V.Sjostroms ieņēma pirmo trijnieku.

Ceturtajā braucienā sīvā cīņā uzvarēja igauniete K.Soodla, pārliecinoši aiz sevis atstājot Lauru Lakovica-Lakovica un igauni Stenu Ivanovu. Tomēr vērtējumā tika ieskaitīta trīs labāko braucienu kopsumma, un pārliecinošu uzvaru ieguva Laura Lakovica-Lakovica, otro vietu ieņēma igauniete Karola Soodla, bet trešais bija zviedrs Viljams Sjostroms.