Siguldā sācies Eiropas U17 reitinga turnīrs Yonex Latvia U17

Siguldā ir sācies Eiropas U17 reitinga turnīrs Yonex Latvija U17, kas notiks Siguldas Sporta centrā līdz 31.jūlijam. Turnīrā sākotnēji bija pieteikti 100 spēlētāji no 10 valstīm, taču Covid-19 ierobežojumu dēļ turnīrā piedalās tikai 66 spēlētāji no 9 valstīm.

>>> Skatīt informāciju par Yonex Latvia U17 2021
>>> Skatīt Yonex Latvia U17 spēļu sarakstu un rezultātus
>>> Skatīt tiešraidi no Yonex Latvia U17 Badminton LV Youtube kanālā

Siguldā ir ieradušās junioru badmintona izlases no Izraēlas, Itālijas, Francijas, Vācijas, Polijas, Ukrainas, Lietuvas un Igaunijas. Turnīrā piedalās arī 20 Latvijas spēlētāji no Liepājas, Talsiem, Valkas, Valmieras, Rīgas un Sigulda

Spēlētāji turnīrā cīnās ne tikai par vērtīgajiem Eiropas U17 reitinga punktiem, bet arī par Evelatus bezvadu austiņām, kuras kā balvu saņems visi 8 uzvarētāji turnīra piecās disciplīnās. Tāpat spēlētājiem balvas piešķirs arī turnīra sponsors Yonex.

Latvijā notiekošais Eiropas U17 reitinga turnīrs notiek neilgi pirms Eiropas U17 čempionāta, kas ieplānots Slovēnijā no 3.līdz 12.septembrim, turklāt Latvijas turnīrā izcīnītie Eiropas U17 reitinga punkti ietekmēs spēlētāju izsēšanu Eiropas U17 čempionātā.

Eiropas U17 reitinga badmintona turnīros, tai skaitā Eiropas U17 čempionātā 2021.gadā var piedalīties spēlētāji, kas dzimuši 2005.gadā un jaunāki. Eiropas U17 reitingā tiek ņemti vērā 7 labākie rezultāti no 52 nedēļām. Eiropas U17 reitinga punktus var nopelnīt ne tikai Eiropas U17 reitinga turnīros, bet arī Pasaules reitinga International Challenge, International Series, Future Series, Pasules reitinga junioru turnīros, Eiropas U15 čempionātā, Eiropas un Pasaules junioru čempionātos.

Latvija rīko Eiropas U17 reitinga turnīru jau trešo gadu pēc kārtas. Pirmais šāds turnīrs 2019.gadā notika 29.-31.martā, savukārt 2020.gadā turnīrs notika 11.-12.septembrī. 2020.gadā Latvijas turnīra rīkotājiem ļoti paveicās ar izvēlēto turnīra norises laiku. Visi Eiropas U17 reitinga turnīri kopš marta tika atcelti Covid-19 dēļ un Siguldas turnīrs bija pirmais pēc Covid-19 piespiedu pārtraukuma.

2020.gadā Siguldā notikušas Eiropas U17 reitinga turnīrs bija nozīmīgs ar to, ka siguldiete Anna Kupča izcīnīja 1.vietu meiteņu vienspēlēs, izcīnot Latvijai pirmo titulu kādā no Eiropas U17 reitinga badmintona turnīriem.

“Mums tika piedāvās divas iespējas. Pirmā bija jūlija beigas, otrā bija novembra beigas. Citkārt būtu riskanti rīkot šādu turnīru jūlija beigās, kad spēlētāji un treneri daudzviet vēl atpūšas. Taču šī vasara ir citāda, jo spēlētāji trenējas un aktīvi sacenšas arī vasarā, cenšoties atgūt zaudēto šajā piespiedu dīkstāvē,” norāda Siguldas badmintona kluba vadītājs un turnīra rīkotājs Ainārs Gureckis. 

“Protams, ka tas ir liels izaicinājums rīkot turnīru šādā nenoteiktības atmosfērā. Vēl pēdējās dienās mēs bijām spiesti mainīt savus plānus, jo puse no Igaunijas izlases bija spiesti doties pašizolācijā. Sākotnēji pieteicās 100 spēlētāji, bet līdz turnīram tika tikai 66, kas ir 2/3. Taču, jāatzīmē, ka citos turnīros atbirums ir bijis vēl lielāks,” informē Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. 

“Esmu ļoti gandarīts, ka kopā ar Siguldas novada pašvaldību un Siguldas badmintona klubu esam tikuši pāri bailēm no šīs nenoteiktības un nedrošības. Katrs šāds notikums dod ticību tam, ka mēs atgriezīsimies normālā dzīvē. Tas motivē spēlētājus, trenerus, rīkotājus, sporta objektus, inventāra ražotājus un tirgotājus, sponsorus. Vieglāk būtu bijis nogaidīt un padoties, bet, nē, mēs nedrīkstam atslābt!” mudina Kristians Rozenvalds.

Turnīrs Yonex Latvia U17 notiek saskaņā ar īpaši izstrādātu Covid-19 epidemioloģiskās drošības protokolu, kā arī ievērojot Latvijas Badmintona federācijas un Eiropas Badmintona konfederācijas epidemioloģiskās drošības vadlīnijas. Sākotnēji visas 9 turnīrā iesaistītas valstis bija “zaļas”, bet kopš pagājušās piektdienas Francija un Izraēla bija jau “dzeltena”. Tāpēc šo divu valstu spēlētājiem ir vairāki ierobežojumi, tai skaitā viņiem jāatrodas pašizolācijā, izņemot turnīra spēļu laikā, kā arī bija jāveic par saviem līdzekļiem papildus Covid-19 tests pēc Latvijas robežas šķērsošanas.