Ar Baltic Open ir atsākušās skvoša sacensības Latvijā

Ar Latvijas un dažu Igaunijas spēlētāju dalību 25. un 26. oktobrī Rīgā Pepsi centrā tika aizvadīts Latvijas Skvoša federācijas reitinga turnīrs Baltic Open 2021. Turnīrs pulcēja gan Latvijas izlases spēlētājus, gan jaunus spēlētājus, kuri reitinga sacensībās startēja pirmo reizi. Uzvaras laurus turnīrā plūca jelgavniece Baiba Lulle un rīdzinieks Kārlis Pekstiņš. Abi ir skvoša treneri un vairākkārt pārstāvējuši Latvijas izlasi Eiropas komandu turnīros. 

Kārlim Pekstiņam finālā sīvu pretestību izrādīja viens no Latvijas pieredzējušākajiem skvoša spēlētājiem, pirmā Latvijas čempionāta (2003. gadā) medaļnieks Gunārs Priževoits, piekāpjoties piecos geimos mačā līdz trīs geimu uzvarai. Bronza bijušajam junioru čempionam, ķekavniekam Jānim Plūmem. 

Sievietēm ievērojamu progresu uzrādījusi jaunā spēlētāja no Ozolniekiem Una Ulmane, kura četros geimos piekāpās savai trenerei Baibai Lullei, savukārt pirms tam pusfinālā pirmo reizi pārliecinoši trīs geimos uzvarēja turnīru regulāro sāncensi rīdzinieci Gintu Krūkli, kura izcīnīja trešo vietu. 

Sacensības organizēja Latvijas Skvoša federācija ar interneta veikala “Latvin.lv”, skvoša preču veikala “Squashshop” un programmas “Valsts sportam” atbalstu. 

Baltic Open 2021 bija īpašs arī ar to, ka tika atsāktas sacensības pēc teju gada pārtraukuma Covid-19 ierobežojumu dēļ. Tas arī aktivizēja spēlētājus pirms Latvijas čempionāta skvošā, kas notiks 9. un 10. oktobrī. Šis būs 18. Latvijas čempionāts, kuram vajadzēja notikt jau 2020. gada 7. un 8. novembrī. 

Diemžēl, pērn Latvijas čempionus noskaidrot neizdevās. 2020.gadā, īsi pirms lieguma sportot iekštelpās, tika noorganzēts tikai 18. Latvijas čempionāts senioriem un junioriem. Šogad junioru un senioru čempionus iecerēts noskaidrot 23. un 24.oktobrī. 

Tiekoties ar Igaunijas Skvoša federācijas pārstāvēm, tika nolemts novembra beigās sarīkot arī pērn nenotikušo Latvijas – Igaunijas ikgadējo izlašu mačsacīksti.  

>>> Skatīt Baltic Open 2021 rezultātus un spēļu video