Sieviešu dubultspēļu pāris Babre & Priedniece kvalificējas uz Eiropas čempionātu badmintonā

Eiropas Badmintona konfederācija ir apstiprinājusi dalībnieku sarakstu, kas kvalificējušies uz Eiropas čempionātu badmintonā, kas no 25. līdz 30.aprīlim notiks Spānijā. Atšķirībā no 2021.gada čempionāta, šogad Eiropas čempionātā būs pārstāvēta arī Latvija ar sieviešu dubultspēļu pāri Arīna Babre & Arta Priedniece.

Uz Eiropas čempionātu varēja doties arī pāris Ieva Pope & Diāna Stognija, taču Diāna Stognija no dalības atteicās aizņemtības darbā dēļ. Tāpat uz Eiropas čempionātu varēja kvalificēties arī divkārtējās Latvijas čempiones Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova, taču šis pāris šobrīd kopā vairs nespēlē un Liāna Lencēviča godīgi atbildēja, ka šobrīd neplāno atgriezties profesionālajā sportā, jo šobrīd prioritātes ir mācības augstskolā un darbs. Kā nākamās Pasaules badmintona reitingā bija pāris Arīna Babre & Arta Priedniece.

Arīna Babre & Arta Priedniece ir gados jaunu meiteņu pāris, abas vēl mācās vidusskolā. Arīna Babre ir dzimusi 2005.gadā, bet Arta Priedniece 2003.gadā. Neskatoties uz to, šis Latvijas pāris šobrīd ir 456.vietā Pasaules reitingā, abas kopā ir piedalījušas piecos Pasaules badmintona reitinga turnīros. Līdz Eiropas čempionātam šis pāris piedalīsies vēl divos Pasaules reitinga turnīros Polijā un Nīderlandē.

Aizvadītajos divos Latvijas čempionātos ir uzvarējis siguldiešu pāris Anna Kupča & Jekaterina Romanova, taču šis pāris Pasaules reitingā šobrīd ir tikai 878.vietā, tāpēc Latvijas šobrīd spēcīgākais pāris nevarēja kvalificēties uz Eiropas čempionātu.

Latvijas Badmintona federācijas Valdes locekle Diāna Šavalgina, kas atbildīga par Treneru komisijas darbu, ir gandarīta, ka Latvijas dalībniekiem atkal būs pārstāvēti Eiropas čempionātā. “Prieks arī par to, ka šogad Eiropas čempionātā piedalīsies mūsu jaunas meitenes, kurām šāds čempionāts var būt kā papildus stimuls un grūdiens. Turklāt, dalība čempionātā ir arī papildus motivācija un pienākumi, jo, lai pretendētu uz federācijas līdzfinansējumu, esam noteikuši meitenēm pienākumu līdz čempionātam trenēties 10 reizes nedēļā, kā arī aizvadīt vismaz 10 mērķtiecīgus pāru treniņus, tai skaitā spāringa spēles Latvijā un kaimiņvalstīs,” stāsta Diāna Šavalgina.

Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds atzīst, ka Latvijas pāris, kas uz Eiropas čempionātu kvalificējās ar 26.numuru, sākotnēji nebija starp tiem, kas kvalificējušies, taču šī iespēja parādījās pēc tam, kad dalība tika liegta Krievijas un Baltkrievijas pāriem. 

Atgādinām, ka 2021.gadā Eiropas čempionāts notika Ukrainā bez Latvijas pārstāvju līdzdalības, bet 2020.gadā Eiropas čempionāts nenotika Covid-19 dēļ. 2019.gadā Eiropas čempionāts notika vienlaicīgi ar Eiropas spēlēm Minskā, un tad Latviju sieviešu vienspēļu turnīrā pārstāvēja Ieva Pope.

Eiropas čempionāts notiek 6 dienas. Šogad tas notiks Spānijas galvaspilsētā Madridē no 25. līdz 30.aprīlim. Dalībnieki tiks izkārtoti zaros, saskaņā ar Pasaules badmintona reitingu 5.aprīlī. Pēc zaudētas spēles, zaudētājiem turnīrs būs beidzies. Eiropas čempionātā piedalīsies 40 dalībnieki vīriešu un sieviešu vienspēles, kā arī 28 pāri vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Dalībnieki uz Eiropas čempionātu kvalificējās saskaņā ar Pasaules badmintona reitingu 2022.gada 22.februārī.