Apgāds “Jumava” izdevis grāmatu “10 noteikumi veiksmīgām valstīm”

Apgāds “Jumava” izdevis indiešu autora Ručīra Šarma grāmatu “10 noteikumi veiksmīgām valstīm”. Grāmatas autors ir investors un viens no 50 ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē. R.Šarma apkopojis 10 dzīves laikā iegūtās atziņas par veiksmīgas valsts ieradumiem, paskaidrojot, kāpēc dažas valstis kļūst bagātākas, turpretī citas piedzīvo neveiksmi pasaules ekonomikā.

Aplūkojot valstu demogrāfiju, politisko stabilitāti, nevienlīdzību, inflāciju, investīciju līmeni, valūtas riskus, parādus un ģeogrāfisko stāvokli, R.Šarma analizē iemeslus, kāpēc dažas valstis kļūst bagātākas, turpretī citas piedzīvo neveiksmi pasaules ekonomikā. Šī grāmata sniedz atziņas par veiksmīgu valstu politiskajiem, ekonomiskajiem un sociālajiem ieradumiem.

“Grāmata “10 noteikumi veiksmīgām valstīm” ir modinātājzvans ekonomistiem, kas nespēja paredzēt nevienu no nesenajām krīzēm, tostarp arī 2008. gada kataklizmu,” par grāmatas saturu stāsta tās autors Ručīrs Šarma .

“Vēsturnieki var iebilst, taču man šķiet, ka vismaz pēdējo 1000 gadu laikā gandrīz nekad ļaudis tagadējā Latvijas teritorijā nav pārtikuši sliktāk, kā mūsu kaimiņi Lietuvas un Igaunijas teritorijās. Kopš neatkarības atgūšanas Igaunija ir attīstījusies straujāk, un šobrīd jau mūsu ziemeļu kaimiņi ir vidēji vismaz par piektdaļu turīgāki. Šī acīmredzami suboptimālā Latvijas attīstība, tās cēloņi un veidi, kā veicināt straujāku ekonomisku izaugsmi un attīstību, mani nodarbina pēdējos 15 gadus. Meklējot atbildes uzgāju šo grāmatu, izlasīju un nospriedu, ka ar to vērtīgi būtu iepazīties latviešu lasītājiem, tāpēc ieteicu Jurim Visockim apsvērt tās izdošanu. Priecājos, ka grāmata tagad nonāk pie lasītājiem Latvijā, un ceru, ka tā palīdzēs mums, sabiedrībai, atrast straujākus attīstības ceļus, balstoties pārbaudītā pasaules pieredzē” norāda vadošā finanšu uzņēmuma “Prudentia” dibinātājs un investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Grāmatu “10 noteikumi veiksmīgām valstīm” iespējams iegādāties grāmatnīcās visā Latvijā vai pasūtot internetā www.jumava.lv 

Preses relīzes autore: Zanda Plaude 
Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta
studiju programmas 4.kursa studente, 
saskaņā ar noslēgto prakses līgumu