“Astarte-Nafta” no 1.jūlija atsakās no biodegvielas piejaukuma

Latvijas degvielas tirdzniecības uzņēmums SIA “Astarte-Nafta” no 1.jūlija atsakās no biodegvielas piejaukuma 95. markas benzīnam un dīzeļdegvielai. Tuvāko dienu laikā visā degvielas uzpildes staciju tīklā tiks pabeigta pilnīga pāreja uz tirdzniecību bez biodegvielas piejaukuma, savukārt vairumtirdzniecībā šāda degviela ir pieejama jau no 2022. gada 1. jūlija.

“Jau pirmajā dienā, kad stājās spēkā Ministru kabineta noteikti atvieglojumi, degvielas cena mazumtirdzniecībā visā Latvijā samazinājās par vairākiem centiem,” norāda SIA “Astarte-Nafta” Tirdzniecības daļas vadītājs Gints Ostrovskis.

“Atteikšanās no biodegvielas piejaukuma radīs iespēju degvielu padarīt lētāku, kā arī ilgtermiņā varētu samazināt lauksaimniecības zemes platības, ko izmanto biodegvielas izejvielu ražošanā, tādējādi mazinot spiedienu uz pārtikas un barības izejvielu tirgiem un mazinot negatīvās klimata izmaiņas,” uzskata Gints Ostrovskis.

Atgādinām, ka Ministru kabinets 2022.gada 14.jūnijā veica grozījumus 2000.gada 26.septembra noteikumos Nr. 332  “Noteikumi par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu”, nosakot terminētu obligātās prasības par biodegvielas piejaukšanu atcelšanu laika periodā no 2022.gada 1.jūlija līdz 2023.gada 31.decembrim. 

Lai arī Ministru kabinets noteicis biodegvielas piejaukuma prasību piemērošanu kā brīvprātīgu, paredzot, ka degvielas mazumtirgotāji vai komersanti varēs paši izvēlēties, vai šādu soli spert, “Astarte-Nafta” nolēma nevilcināties un pārtrauc biodegvielas piejaukšanu uzreiz pēc Ministru kabinets noteiktā termiņa stāšanās spēkā. 

Atgādinām, ka arī Eiropas Komisija 2022. gada 23. martā paziņojumā par “Pārtikas nodrošinājuma garantēšanu un pārtikas sistēmu noturības stiprināšanu”, atbalstīja biodegvielas piejaukuma īpatsvara mazināšanai degvielā.

SIA “Astarte-Nafta” ir pašmāju degvielas tirgotājs ar 100% Latvijas kapitālu. Degvielas tirdzniecībā uzņēmums darbojas jau gandrīz 30 gadus, tas kļuvis par vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā. Latvijā darbojas 30 degvielas uzpildes stacijas, lielākoties reģionos, kā arī Rīgā, Ventspilī un citās lielajās pilsētās. Uzņēmums arī nodrošina degvielas piegādes ar savu transportu citiem degvielas tirgotājiem un gala patērētājiem – lauksaimniekiem, pārvadātājiem, būvniekiem, mežizstrādātājiem, pašvaldību auto transportam u.c.