Apgādā “Jumava” top  grāmata par Ābramu Kleckinu

Apgāds “Jumava” ir uzsācis darbu pie grāmatas par publicistu, žurnālistu, kinozinātnieku, sabiedrisko darbinieku un Latvijas Universitātes pasniedzēju Ābramu Kleckinu. Grāmata ir iecerēta kā interviju apkopojums ar cilvēkiem, kuri dažādās savas dzīves jomās ir saskārušies ar Ābramu Kleckinu. Plānotais grāmatas izdošanas laiks ir 2023. gada 11. oktobris, kad Ā.Kleckinam apritētu 90 gadi.

Pamatojot grāmatas aktualitāti, apgāda “Jumava” projektu vadītājs Miks Niedra pauda, ka Ābrams Kleckins ir bijis daudzpusīgs un talantīgs cilvēks, kurš daudz darba un centienu ir ieguldījis Latvijas dokumentālā kino un kino zinātnes, žurnālistikas, ebreju kopienas un visas Latvijas sabiedrības attīstībā. Apgāds “Jumava” vēlas sniegt visaptverošu ieskatu Ā.Kleckina dzīvē un pastāstīt par viņa paveikto.

Ābrams Kleckins ir dokumentālās filmas “Vai viegli būt jaunam?” scenārija autors. Filma, kas uzņemta 1986. gadā, saņēma plašu starptautisku atzinību, spēcīgi uzrunājot skatītājus gan Latvijā, gan Padomju Savienībā un pasaulē. Ā.Kleckins 2018. gadā saņēma Nacionālā kino balvu “Lielais Kristaps” par mūža ieguldījumu. No 1973. gada Ā.Kleckins bija pasniedzējs Latvijas Universitātē, apmācot vairākas žurnālistu paaudzes. No 2007. līdz 2012. gadam Ā.Kleckins bija Nacionālās Radio un Televīzijas padomes priekšsēdētājs.

Ābrams Kleckins miris 2021. gada 23. augustā, apglabāts Jaunajos ebreju kapos Šmerlī, Rīgā.

Grāmata ir iecerēta kā interviju apkopojums, atspoguļojot daudzpusību Ā.Kleckina dzīvē un darbā: kino, žurnālistika, pasniedzēja un administratīvais darbs, Atmodas kustība un Latvijas Tautas fronte, iesaiste ebreju kopienas darbībā.

Grāmatas idejiskie autori ir bijušais Augstākās padomes Preses centra vadītājs, biedrības “Latvijas Mediju ētikas padome” loceklis, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” pasniedzējs Aleksandrs Mirļins un apgāda “Jumava” vadītājs Juris Visockis. Grāmatas redaktors un sastādītājs – Andris Dzenis, kurš apkopos savākto informāciju par dažādajiem Ā.Kleckina dzīves un darba aspektiem un posmiem.

Apgāds “Jumava” aicina atsaukties cilvēkus, kuru dzīvē ir bijusi nozīmīga saskare ar Ā.Kleckinu un viņa darbību kino, Latvijas Universitātē, Latvijas Tautas frontē, ebreju kopienā un citur, un kuri vēlas šos stāstus piedāvāt publicēšanai topošajā grāmatā, rakstot uz e-pastu: jumava@jumava.lv.

Preses relīzes autore: Megija Kikuča
Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta
studiju programmas 3.kursa studente, 
saskaņā ar noslēgto prakses līgumu