Ukraiņu badmintonisti arī šogad triumfē Latvijas U17 turnīrā

Eiropas badmintona U17 reitinga turnīrā “Victor Latvia U17”,  kas notika Liepājā no 14. līdz 16.aprīlim, Ukrainas juniori uzvarēja visās piecās disciplīnās, tādējādi pārspējot pagājušā gada Ukrainas triumfu Latvijas U17 turnīrā, kad tika izcīnītas 4 no 5 trofejām.

>>> Skatīt Eiropas U17 reitinga turnīra rezultātus
>>> Skatīt U13, U15, U21 turnīra rezultātus
>>> Skatīt komandu turnīra rezultātus
>>> Skatīt U17 turnīra pusfinālu un finālu tiešraides video
>>> Skatīt Victor Latvia U17 foto galeriju

Pie zelta medaļas Latvijas turnīrā tika arī Igaunijas spēlētāja Emilija Šapovalova, jo spēlēja pāri ar ukrainieti Mariju Korjaginu, kas šajā turnīrā kļuva par absolūto čempioni, uzvarot gan sieviešu vienspēlēs, gan arī jauktajās dubultspēlēs kopā ar Vladislavu Kuņinu. Divas trofejas Liepājā izcīnīja arī Ukrainas juniors Ivans Caregorodcevs, kas uzvarēja gan vīriešu vienspēlēs, gan arī vīriešu dubultspēlēs pārī ar Jegoru Romaņuku.

Liepājas Olimpiskā centra manēžā notikušajā badmintona turnīrā piedalījās 80 juniori no 10 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Polijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas, Izraēlas un Maltas.

Latvijas spēlētāji šajā Eiropas U17 reitinga turnīrā individuālus panākumus neizcīnīja, diemžēl uz pjedestāla nekāpa neviens Latvijas spēlētājs. Liepājā medaļas izcīnīja tikai spēlētāji no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Tikmēr Latvijas jaunieši var lepoties ar savām sudraba medaļām komandu turnīrā “Herkuless Team cup”, kāds Latvijas U17 starptautisko turnīru vēsturē notika pirmo reizi. Badmintona 100 stafetes formātā Latvijas jaunieši uzvarēja gan Lietuvas komandu, gan arī 3.vietā palikušo Eiropas apvienoto komandu, taču nespēja uzvarēt spēcīgo Polijas komandu.

Vienlaicīgi ar Eiropas badmintona U17 reitinga turnīru, notika arī “Valdo” atbalstīts starptautisks turnīrs  U13 un U15, kā arī “Lavazza” atbalstīts U21 jauniešu turnīrs, kurā piedalījās 77 dalībnieki. Tādējādi kopējais dalībnieku skaits, kas piedalījās Liepājās turnīrā, bija vairāk nekā 150. 

Liepājas turnīru apmeklēja arī Izraēlas un Čehijas badmintona federāciju prezidenti, kā arī Lietuvas badmintona federācijas ģenerālsekretārs.

Eiropas U17 reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika jau piekto gadu pēc kārtas, tai skaitā arī Covid-19 pandēmijas laikā 2020. un 2021.gadā, kad daudzviet pasaulē badmintona sacensības nenotika. Sākotnēji, kopš 2019.gada, Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs notika Siguldā, bet kopš 2022.gada Siguldā notika Pasaules reitinga junioru turnīrs, savukārt Eiropas U17 turnīra rīkošanas tiesības pārņēma Liepāja. Līdz 2022.gadam Latvijā notiekošo Eiropas U17 reitinga turnīru sponsorēja badmintona inventāra ražotājs “Yonex”, bet kopš 2023.gada Latvijas badmintona federācijai ir jauns sponsors – “Victor”, tāpēc arī turnīra nosaukums šogad bija “Victor Latvia U17”.