1. jūlijā Latvijā notiks Dziesmu diena

Lai sev un citām valstīm apliecinātu dziesmas nozīmi mūsu tautas kultūrā, reklāmas aģentūras “Bates / Red Cell” un “Ze Guru”, sabiedrisko attiecību aģentūra “RKT Publicitāte” sadarbībā ar daudziem Latvijas uzņēmumiem un valsts organizācijām šī gada 1.jūlijā rīkos Dziesmu dienu.
“Dziesmu dienā vēlamies noskaidrot, vai cilvēki vēl prot dziedāt, dziesmā izteikt savas jūtas un domas, un vairot dzīvesprieku ar dziesmas palīdzību. Nav noslēpums, ka mēs lepojamies ar savām dziedāšanas tradīcijām. Tāpēc 1. jūlijā mums ir unikāla iespēja parādīt sev un citām valstīm, ka “Latvija – zeme, kas dzied” ir mūsu identitātes un dzīves sastāvdaļa,” norāda “Bates / Red Cell” tekstu un ideju autors Andris Akmentiņš.
“Dziesmu dienā iepriekš plānotu, kā arī nejauši provocētu aktivitāšu rezultātā aicināsim Latvijas iedzīvotājus vienkārši uzdziedāt, lai atgādinātu, ka dziesmai nav jāgaida uz īpašiem svētkiem, jo ikdienā dziedāt var arī mājās, vilcienā, veikalā, vai darbā, lai tas labāk veiktos,” stāsta “RKT Publicitāte” projektu vadītājs Jānis Ķirpītis.
Iedrošinājumam Rīgā Dziesmu dienas laikā būs arī publiskas brīvās skatuves (Dziesmu apmaiņa), kur ikviens varēs uzdziedāt. Kautrīgāki cilvēki varēs dziedāt teltīs – iedvesmotie varēs mēģināt izteikt savas sajūtas, radot jaunas dziesmas. Skatuves un teltis 1.jūlijā plānots uzstādīt Vecrīgā, un Stacijas laukumā pie t/c “Origo”.
Lai dziedātu, nav nepieciešamas noteiktas melodijas un vārdi. Tas, ko gribam panākt, lai iespējami daudzi cilvēku vienkārši uzdziedātu šī jēdziena visplašākajā nozīmē – dziedot tautas dziesmas, dungojot pazīstamas melodijas vai vienkārši svilpojot. Tomēr arī tiem, kas vēlas atgūt piemirstus vārdus, mēs centīsimies palīdzēt.
Tomēr, lai rosinātu idejas, internetā tuvākajā laikā tiks publicēti padomi, kā iesaistīties Dziesmu dienā. Piemēram, telefona sarunas laikā sakāmo izteikt dziedot, darba kolektīvā kopīgi nodziedāt visiem zināmu dziesmu, sadziedāties sabiedriskajā transportā, un citur. Internetā arī tiks publicēts Dziesmu dienas notikumu kalendārs, lai informētu cilvēkus, kur un kas dziedās, un kur būs iespēja dziedāt.
Dziesmu dienas organizatori aicina visus Latvijas uzņēmumus 1.jūlijā dziedāt. Dziesmu dienā savu dalību jau apstiprinājuši vairāki Latvijā zināmi uzņēmumi un valsts organizācijas, tostarp “RBS Skals”, “Stendera Ziepju Fabrika”, Latvijas Radio, Lattelekom, “Origo”, Līvu Akvaparks, Jelgavas pilsētas dome, Kuldīgas pilsētas dome, un citi.
Lai dokumentāli fiksētu Dziesmu dienu, iespējami daudzi dziedāšanas gadījumi tiks filmēti, lai galarezultātā izveidotu Dziesmu dienas dokumentālo filmu.
1. jūlijs nav izvēlēts nejauši. Šajā laikā Rīgā notiek Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s